15° Parçalı bulutlu

ÇOK ÖFKELİYİM!..

Güncel - 6 Ekim 2021 12:42 A A

Hani derler ya “ŞAŞKIN ÖRDEK SUYA KIÇIYLA DALARMIŞ..”

İşte ben tamda buradayım ve şaşırmış lığın insanlara neler yaptırdığını film seyreder gibi seyrediyorum sevgili okurlar..

Şahsi menfaatleriniz ve korkularınız için, Büyük Taarruzda Yunan’ın bu kutsal toprakları terk ederken yaptığı tahribatın birebir aynısını yaşatıyorsunuz bize..

Yunan’da kaçarken, tüm köyleri, ormanları yaktı. En son denize dökülürken  İZMİR’i yaktı.

Ülkemizin şu an çok büyük bir sınavdan geçtiğini ve bu sınavda yitirdiklerimizin bilincindeyim. Bu öfkem hiçbir zaman kendimin sıkıntılarından ve kaybettiklerimden olmadı. Çocuklarımın ve torunlarımın geleceğinden kaygı duyduğumdandır.

Biz dedelerimizden bu ülkeyi yaşanabilir, özgür ve müreffeh bir vatan olarak teslim aldık. Pekâlâ, biz torunlarımıza nasıl bir ülke bırakıyoruz. Ben bunun ezikliğini yaşamak istemiyorum kardeşim.

 

Ormanlarımız yanıyor; bir el bu yangınların söndürülmesini istemiyormuş gibi davranıyor ya, çıldırıyorum inanın.

Ha keza sel felaketi yaşıyoruz yine o malum el çıkıyor karşımıza ve oradaki ranttan dolayı insanların nasıl çamur deryasında vefat ettiklerini görünce de öfkeleniyorum..

 

KYK yani Kredi ve Yurtlar kurumuna yerleşemeyip nasıl cemaat yurtlarına itildiğini, rantın “DİN” adına dibinin sıyrıldığını; bu ülkenin mazlum gençlerinin nasıl eziyet içinde olduğunu ve hak etmedikleri çilelerini görünce de gerçekten çok üzülüyor ve hiddetleniyorum.

 

Hele, hele sayın partili Cumhurbaşkanının yine “Eskiden öğrenci bursları 45 liracıktı, biz bu bursları 650 Tl yaptık. Gözünüze dizinize dursun..” dediğinde de çok üzüldüm ve öfkelendim.

Çünkü öğrencilerimiz 45 lira burs aldığı zamanlarda bir çeyrek altının 35 lira olduğunu biliyorum. Şimdi ise bir çeyrek altının 800 küsur lira olduğunu da bildiğimden daha da öfkeleniyorum.

Öğrencilerimiz 5 kişilik odalarda 1.100 liradan başlayan cemaat ve tarikat yurtlarına, parasızlıktan giremiyor. Öğrencilerimiz tepki olarak sokaklarda yatıyor, bu seferde bu tepkilerine de polis tepki veriyor.

Yapmayın bunu sayın hükümet yetkilileri. Bu çocuklarımızı biz size emanet ettik ve biz bu vatanı bu çocuklarımıza emanet edeceğiz.

Bakın ben bu vurdum duymazlığınıza da çok kızıyorum..

 

Benim nezdimde en önemli ve en saygı duyulacak kişiler “bu ülke için kanını verebilecek” olanlardır, “bu ülkenin kanını emenler..” değil beyler.

Hayat pahallılığı bu ülkenin kaderi olmamalı. Kendiniz itibardan tasarruf olmaz diyerek şaşaa içinde yaşarken, size bu fırsatı veren vatandaşlara, bu rezilliği reva görmeniz zulümdür. Dünya siyasetinde Hükümetleri yıkan tek şey boş tenceredir bilesiniz.

Hakkını aramak isteyen işçilere yaptığınız ve tutuklamalı baskıyı görmediğimizi de zannetmeyin. Bunu ulusal basından seyreden vatandaşlarımızın öfkesini yabana atmayın.

 

Biliyorum ve iman ediyorum ki, insan doğar, yaşar ve ölür… Bu sıralamadan kaçış yok, lakin hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayıp ve iltifatı lütuf sayıp, çalıp çırpma ile servet biriktirenleri görünce de çok üzülüyor ve o şahıslara acıyorum….. hatta kızıyorum, öfkeleniyorum..

 

Sayın Partili Cumhurbaşkanımızın Amerika’da açılışını yaptığı TÜRKEVİ’nin maliyeti görünce ve birde ülkemizdeki ekonomik zorlukları görünce her vatandaş gibi bende çok sinirlendim.

Dudak uçuklatan maliyetin ne kadar olduğunu biliyor musunuz?.

291 Milyon Dolar, yani yaklaşık 2,5 Trilyon lira.

Ülkemizdeki çiftçilerin bankalara borcu ise 148 Milyar lira.

Şimdi “Ama olsun Türkevimiz var” mı diyelim?…

 

Ülkemiz hızla genel seçime gidiyor. 2023 de seçim olacak diyenlerimizde var tabiiki.

Lakin “İktidar olmuşlar fakat muktedir olamamışlarda” bir telaş var.

Çünkü göstergeler iktidarın hızla kan kaybettiğini gösteriyor, bunu “Mısırdaki Sağır Sultan bile duydu”. Tabiiki iktidarın nimetlerinden faydalananlarda, hatta yeterince semirenlerde de bir telaş başladı.

 

Nasıl ki ahirette hesaba çekileceğimizi biliyorsak, bunlarında Millete hesap vereceklerini de biliyoruz. Duyumlarımıza göre bürokratların içinde de yavaş yavaş satmalar başladı.

Beni en çok üzen ve kızdıran ise, yurtdışından her gün yayın yapan eski ortağı Sedat Peker’in söyledikleri yenilir yutulur cinsinden değil. Ama hiçbir C. Savcısı veya Hâkimin bu konulara kulak tıkamalarına anlam veremiyorum ve hayret ediyorum.

 

Adalet konusunda sıkıntılı olduğumuz bir gerçek.

 

Hz. ALİ (R.A.)ye sormuşlar,

“Devletin DİN’İ olur mu?..”

Alınan cevap ise çok manidar..

“DEVLETİN DİNİ OLMAZ, DEVLETİN DİNİ ADALETTİR..”

 

Adaletten, Hırsızlıktan, Kul Hakkından, İsraftan ve Yetim Hakkından hiç bahsetmeyen, “GÜNAYDIN” ve “SELAMÜN ALEYKÜM” de takılı kalan, Müslüman Türk olarak benimde ÇOK ÖFKELENDİĞİM Diyanet İşleri Başkanına bu söz ithaf olunur.

 

Ahmet ÇODUR

Düzce AHALİ Gazetesi

 

Bu haber 52 kez okundu.
Güncel - 12:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

REKLAM ALANI

28 Ekim 2021 PERŞEMBE
14°
 • CUM °
 • CTS °
 • PAZ °

YAZARLARIMIZ

 • BAHANELER BİZİ ARTIK OYALAMIYOR

  AHALİ’nin geçtiğimiz sayısında gündeme getirdiği  ‘Konuralplilere ceza mı veriliyor? Yıkılıp yıkılıp yerine bir şey yapılmayan tek yer” başlıklı haberimize, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli sosyal medyasından cevap verdi. Gösterişli’nin verdiği cevap aslında yazdıklarımızla gündeme getirdiğimiz  Konuralp’in bu güne kadar nasıl unutulduğu ile ilgili haberimizi doğruluyor. Yıkıldı ve yapılmadı dediklerimizin aslında yapılmadığını zaten Başkan Yardımcısı […]
 • Keşke corona iyileştirse dünyayı

  Hayatımızda daha önce ancak hayal ürünü filmlerde gördüğümüz sahnelere rastlıyoruz  gündelik haber bültenlerinde artık. Ancak mikron ile ölçülebilen mikroskobik bir virüs dünyamızı altüst etmeye yetti. İnsanoğlunun ulaştığı teknoloji, ilim, bilim çaresiz ve herkes şaşkın. Sarsıntı geçiriyoruz, sarsılıyoruz. Sars virüsü bile böyle sarsamamıştı bizi. Nasıl normalleşeceğiz, nasıl devam edeceğiz, bilmiyoruz.   Dünyanın iyileşmeye ihtiyacı var acilen. […]
 • Hayatından seni üzerleri çıkart..

    Bütün problemlerime minnettarım. Her birinin üstesinden geldikçe güçlendim  veya öyle hissediyordum kendimi bir nevi ödüllendiriyordum belkide.ve şimdi olumsuzlukları yenmek  için daha da güçlüyüm söyleyip zorluklarla gelişmeye  böyle kararlıyım. Her zaman içinizden geçirin kendimi geçmiş için affediyorum ve kalbimi ileriki tüm güzel şeylere açıyorum. Hayatımdaki en güzel insanlar yenilgiyi acıyı yaşamış dipleri görüp te kendi […]
 • Düzce Belediyesinden Halkın Beklentileri

  Belediyelerin başarılı ya da başarısızlıkları yaptıkları çalışmaların halk tarafında benimseyip benimsemediğiyle ölçülür. Yaptıkları hizmetler halk tarafından benimsediği ölçüde başarılı olurlar. Halkın benimsemediği çalışmalar, ne kadar reklam yapılırsa yapılsın belediyelerin başarısız olduğu gerçeğini ortadan kaldırmıyor. Çünkü belediye başkan ve meclis üyeleri halkın oyu ile seçilir. Bu yönde belediyeler yol yaptım, çöp topladım, proje geliştirdim, yıkarak daha […]
 • BU FUTBOLCULAR İSTERSE ŞAMPİYON OLURUZ

  Düzcespor deplasmanda Siirt İl Özel idaresi sporla karşı karşıya geldi ve 1-0’lık mağlubiyetle sahadan ayrıldı. Düzcespor geçen hafta Silivri karşısında son 15 dakikalık oyunu ile 3-0 rakibini yenerek çıkış sağlamış. Bu hafta nasıl oluyor da 1-0 mağlup olabiliyor anlamıyorum!! Şampiyonluk isteyen bir il, şampiyonluk için transferlerin en iyisini yapmaya çalışan yönetim kadrosu varken futbolcuların   hiçbir […]
 • YAPMAYA MI ?..YIKMAYA MI ? GELDİN….

  Gelen gideni aratır diye bir söz vardır. Bilirsiniz… Bu söz, son belediye başkanlığı seçimlerinde daha çok…ayan beyan ortaya çıktı… Artık insanlar… Yıkan ,bozan,her şeyi ben bilirim diyen bu günkü başkan gibi değil,halkı ile bütünleşen,halkın fikirlerine değer veren ben yaptım oldu demeyen başkan istiyor… Mesela Bay Başkan ,İstanbul caddesinde tek başına ,korumasız,takım elbisesiz yanında kimsecikler olmadan […]
 • Yeni Dönem Öcü Facebook

  Biliyorsunuz, özellikle internetin gelişmesi ile son dönemde sosyal medya platformları hayatımızda önemli bir yer tutmayaa başladı. Twitter özellikle yeni neslin aktif olarak kullandığı bir mecra oldu. Hoş son dönemde troller daha çok kullanarak halkı manipüle etmeye başlasalarda, neyse o da ayrı bir konu. Twitter içinde her şeyi ve her bilgiyi bulabilmeniz ise talebi de arttırıyor. […]
 • ÇARŞI KARIŞTI!….

    Argo bir deyimdir. Her hangi bir bölgede yaşanan alengirli süreci ifade eder.   Arkası yarın dizileri gibi veya dizi film seyreder gibi yurtdışından yayın yapan arkadaşın ifşaları ve yapılan usulsüzlükleri anlatan videoları gibi..   Şimdi bu arkadaşın anlattıklarını ülkedeki herkes biliyordu veya en azından hissediyordu,. Ama delilsiz olursa iftira olur kabilinden üstü kapalı düşünüyordu […]
 • Raif YILMAZ
  Emekli Kurmay Albay
  3 MAKALE YAZDI

  TARİHİ OLMAYAN ŞEHİR DÜZCE

  Bayram nedeniyle Arife günü başlayan Düzce ziyaretimiz Bayram gecesi nihayetlenen İstanbul yolculuğu ile son buldu. Oraya Yaşlı olan anne ve babamı ziyaret vesilesi ile gittim. Yani bir nevi mecburiyet. Yoksa; orası benim çocukluğumu ve gençliğimin bir kısmını yaşadığım yer, özledim de göreyim diye gittiğim bir yer diye değil. Çünkü Düzce’ de eskiye dair hemen hemen […]
 • AK PARTİLİLER TÜM BUNLAR İÇİNİZE SİNİYOR MU?

  Çok gerilere gitmeden sadece son günlerin olay ve durumlarından bir derleme yapalım. Biz canımızın derdine düşmüşüz, harıl harıl aşı arıyoruz, zaten çok kısıtlı aşı için sıramızın gelmesini bekliyorken; Dışişleri Bakanı çıktı, turizmden gelir sağlamak için ‘Turistin gördüğü herkesi aşılayacağız’ dedi. Yetmedi, Turizm Bakanı çıktı, bizleri maskeli süvari  durumuna düşürdü. Canımız burnumuzdayken, turist gelecek diye topyekun […]
 • İÇİMDEN GELDİ

  Şöyle samimi, şöyle içten, candan bir şeyler söylemek geldi bugün içimden. Hem de öyle ki, yerelde ve ulusalda, hatta dünya genelinde yaşanan kavgalara, küslüklere, anlaşmazlıklara inat, sevginin samimiyetinden bahsetmek, sevgiyi konuşmak geldi içimden. Karşılık beklemeden, çıkar gözetmeden sevmek, hem de öyle sadece eşini, dostunu, yakınlarını değil, hayatına iyi ya da kötü bir şekilde girmiş bütün […]
 • Ahali’nin maarifi

  Kıymetli okurlar, Öncelikle yerel basınımızda önemli bir yer tutacağına inandığım Ahali Gazetesi’nin Düzce’mize hayırlı olmasını diliyorum. Basın elbette demokrasimizin, siyasi ve ictimai hayatımızın çok önemli bir parçasıdır. Bu bağlamda bizlerde Ülkemizin ve İlimizin eğitimdeki durumu, dünü, bugünü ve yarını ile ilgili görüş ve düşüncelerimizi, siz kıymetli Ahali okurları ile bu köşede paylaşacağız. Daha ilk sayısında […]
 • AK PARTİDE İÇ MUHALEFET

  Sevgili okuyucularım, Ak Parti içerisinde uzun bir zamandan beri bir iç muhalefetin şekillendiğini biliyoruz. Parti teşkilatının ve hükümetin tartışmasız tek hakimi olan Recep Tayyip Erdoğanın elinde bulundurduğu gücü  zayıflatmak, sonra da bu gücü tümden ele geçirmek isteyenler inkar edilse de her zaman mevcut olmuştur. Bunun en bariz örneği, 7 Haziran 2015 seçimlerinde yaşandı. Davutoğlu başkanlığında […]

HABER LİSTESİ

 • 01
  HANİ HALKIN OLANI HALKA AÇACAKTINIZ?
  Millet Bahçesi milletin değil, şehir dışından gelen firmaların bahçesi oldu. Özellikle işletmesi kaldırıldıktan sonra yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle intihar eden dondurmacının yerine konulan büfe hepimizin yüreğini sızlattı.   Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, milletin olanı millete açacaktı ama hesapları tutmadı sanırız ki milletin olduğunu söylediği ve ticari hiçbir kurumun yer almayacağını açıkladığı millet bahçesinin dört […]
 • 02
  GÖLYAKA TURİZM YATIRIMCILARINI BEKLİYOR!
  Ana geçim kaynağını Tarım ve Turizme bağlayan Gölyaka ilçesinin Belediye Başkanı Yakup Demircan özellikle Turizm noktasında ilçeye yatırımcı beklediklerini dile getirerek gelecek müteşebbislere her türlü desteği vermeye de hazır olduklarının altını çizdi. Gölyaka’nın Turizm alanında önünün parlak olduğunu ve Kardüz Yaylası başta olmak üzere, Efteni Gölü, Kültür Park ve Güzeldere Şelalesi ile turizmde önemli potansiyellere […]
 • 03
  HALKINA İŞ… AŞ VEREN BELEDİYE…
  Bolu’da işsizliğe çare aranmaya başladı. Özellikle ev hanımlarının çalışabileceği, gerektiğinde işe gidip para kazanabilecekleri, gerekmediğinde ise evinde oturabileceği bir  ortam hazırlanması gerekiyordu. Başkan Tanju Özcan’ın gayretleri ile Köroğlu kooperatifi adı altında bir kooperatif kuruldu, başına da Bahadır Acar isminde cevval bir genel müdür atandı. İlk etap da hedef kültür mantarı üretmekti, projelendirme işlemine geçildi, sonrada […]
 • 04
  KIRIN ZİNCİRLERİ
  Bu memleket hep ben bilirim diyen yöneticilerden çekti  ne çektiyse.. Herkesin her şeyi bilmesi mümkün değil ama bir de yönetici kesimi  hemen küsen cinsinden ise ,üstüne üstlük de kendisini dev aynasında görüp de rahmetli Barış Manço’nun “Ben bilirim” şarkısını çalıp söylüyorsa vay halimize …. Buda nerden çıktı diyeceksiniz… Bakın etrafınıza yerel gazete ve Tv’lere bakınız […]
 • 05
  12-13 YILDIR BOYANMADI!
  Düzce Valiliği hizmet binasının hemen arkasında bulunan Düzce Vergi Dairesi Hemen her Düzce’linin bir şekilde ziyaret ettiği yer olmasına rağmen hizmet yapılan alanların boyasız olması, duvarların kirlilikten gözükmemesi tepki topluyor. Bazı duyumlara göre, en son vergi dairesinin 2008 veya 2009 yıllarında boyandığı sonrasında ise duvarlara boya sürülmediği iddia ediliyor. Pandemi dönemi  içinde hizmetlerini eksiksiz sürdüren […]