10° Kapalı

ÇOK ÖFKELİYİM!..

Güncel - 6 Ekim 2021 12:42 A A

Hani derler ya “ŞAŞKIN ÖRDEK SUYA KIÇIYLA DALARMIŞ..”

İşte ben tamda buradayım ve şaşırmış lığın insanlara neler yaptırdığını film seyreder gibi seyrediyorum sevgili okurlar..

Şahsi menfaatleriniz ve korkularınız için, Büyük Taarruzda Yunan’ın bu kutsal toprakları terk ederken yaptığı tahribatın birebir aynısını yaşatıyorsunuz bize..

Yunan’da kaçarken, tüm köyleri, ormanları yaktı. En son denize dökülürken  İZMİR’i yaktı.

Ülkemizin şu an çok büyük bir sınavdan geçtiğini ve bu sınavda yitirdiklerimizin bilincindeyim. Bu öfkem hiçbir zaman kendimin sıkıntılarından ve kaybettiklerimden olmadı. Çocuklarımın ve torunlarımın geleceğinden kaygı duyduğumdandır.

Biz dedelerimizden bu ülkeyi yaşanabilir, özgür ve müreffeh bir vatan olarak teslim aldık. Pekâlâ, biz torunlarımıza nasıl bir ülke bırakıyoruz. Ben bunun ezikliğini yaşamak istemiyorum kardeşim.

 

Ormanlarımız yanıyor; bir el bu yangınların söndürülmesini istemiyormuş gibi davranıyor ya, çıldırıyorum inanın.

Ha keza sel felaketi yaşıyoruz yine o malum el çıkıyor karşımıza ve oradaki ranttan dolayı insanların nasıl çamur deryasında vefat ettiklerini görünce de öfkeleniyorum..

 

KYK yani Kredi ve Yurtlar kurumuna yerleşemeyip nasıl cemaat yurtlarına itildiğini, rantın “DİN” adına dibinin sıyrıldığını; bu ülkenin mazlum gençlerinin nasıl eziyet içinde olduğunu ve hak etmedikleri çilelerini görünce de gerçekten çok üzülüyor ve hiddetleniyorum.

 

Hele, hele sayın partili Cumhurbaşkanının yine “Eskiden öğrenci bursları 45 liracıktı, biz bu bursları 650 Tl yaptık. Gözünüze dizinize dursun..” dediğinde de çok üzüldüm ve öfkelendim.

Çünkü öğrencilerimiz 45 lira burs aldığı zamanlarda bir çeyrek altının 35 lira olduğunu biliyorum. Şimdi ise bir çeyrek altının 800 küsur lira olduğunu da bildiğimden daha da öfkeleniyorum.

Öğrencilerimiz 5 kişilik odalarda 1.100 liradan başlayan cemaat ve tarikat yurtlarına, parasızlıktan giremiyor. Öğrencilerimiz tepki olarak sokaklarda yatıyor, bu seferde bu tepkilerine de polis tepki veriyor.

Yapmayın bunu sayın hükümet yetkilileri. Bu çocuklarımızı biz size emanet ettik ve biz bu vatanı bu çocuklarımıza emanet edeceğiz.

Bakın ben bu vurdum duymazlığınıza da çok kızıyorum..

 

Benim nezdimde en önemli ve en saygı duyulacak kişiler “bu ülke için kanını verebilecek” olanlardır, “bu ülkenin kanını emenler..” değil beyler.

Hayat pahallılığı bu ülkenin kaderi olmamalı. Kendiniz itibardan tasarruf olmaz diyerek şaşaa içinde yaşarken, size bu fırsatı veren vatandaşlara, bu rezilliği reva görmeniz zulümdür. Dünya siyasetinde Hükümetleri yıkan tek şey boş tenceredir bilesiniz.

Hakkını aramak isteyen işçilere yaptığınız ve tutuklamalı baskıyı görmediğimizi de zannetmeyin. Bunu ulusal basından seyreden vatandaşlarımızın öfkesini yabana atmayın.

 

Biliyorum ve iman ediyorum ki, insan doğar, yaşar ve ölür… Bu sıralamadan kaçış yok, lakin hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayıp ve iltifatı lütuf sayıp, çalıp çırpma ile servet biriktirenleri görünce de çok üzülüyor ve o şahıslara acıyorum….. hatta kızıyorum, öfkeleniyorum..

 

Sayın Partili Cumhurbaşkanımızın Amerika’da açılışını yaptığı TÜRKEVİ’nin maliyeti görünce ve birde ülkemizdeki ekonomik zorlukları görünce her vatandaş gibi bende çok sinirlendim.

Dudak uçuklatan maliyetin ne kadar olduğunu biliyor musunuz?.

291 Milyon Dolar, yani yaklaşık 2,5 Trilyon lira.

Ülkemizdeki çiftçilerin bankalara borcu ise 148 Milyar lira.

Şimdi “Ama olsun Türkevimiz var” mı diyelim?…

 

Ülkemiz hızla genel seçime gidiyor. 2023 de seçim olacak diyenlerimizde var tabiiki.

Lakin “İktidar olmuşlar fakat muktedir olamamışlarda” bir telaş var.

Çünkü göstergeler iktidarın hızla kan kaybettiğini gösteriyor, bunu “Mısırdaki Sağır Sultan bile duydu”. Tabiiki iktidarın nimetlerinden faydalananlarda, hatta yeterince semirenlerde de bir telaş başladı.

 

Nasıl ki ahirette hesaba çekileceğimizi biliyorsak, bunlarında Millete hesap vereceklerini de biliyoruz. Duyumlarımıza göre bürokratların içinde de yavaş yavaş satmalar başladı.

Beni en çok üzen ve kızdıran ise, yurtdışından her gün yayın yapan eski ortağı Sedat Peker’in söyledikleri yenilir yutulur cinsinden değil. Ama hiçbir C. Savcısı veya Hâkimin bu konulara kulak tıkamalarına anlam veremiyorum ve hayret ediyorum.

 

Adalet konusunda sıkıntılı olduğumuz bir gerçek.

 

Hz. ALİ (R.A.)ye sormuşlar,

“Devletin DİN’İ olur mu?..”

Alınan cevap ise çok manidar..

“DEVLETİN DİNİ OLMAZ, DEVLETİN DİNİ ADALETTİR..”

 

Adaletten, Hırsızlıktan, Kul Hakkından, İsraftan ve Yetim Hakkından hiç bahsetmeyen, “GÜNAYDIN” ve “SELAMÜN ALEYKÜM” de takılı kalan, Müslüman Türk olarak benimde ÇOK ÖFKELENDİĞİM Diyanet İşleri Başkanına bu söz ithaf olunur.

 

Ahmet ÇODUR

Düzce AHALİ Gazetesi

 

Bu haber 220 kez okundu.
Güncel - 12:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

REKLAM ALANI

28 Kasım 2022 PAZARTESİ
10°
 • SAL 15.8°
 • ÇAR 16.2°
 • PER 18.0°

YAZARLARIMIZ

 • BAHANELER BİZİ ARTIK OYALAMIYOR

  AHALİ’nin geçtiğimiz sayısında gündeme getirdiği  ‘Konuralplilere ceza mı veriliyor? Yıkılıp yıkılıp yerine bir şey yapılmayan tek yer” başlıklı haberimize, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli sosyal medyasından cevap verdi. Gösterişli’nin verdiği cevap aslında yazdıklarımızla gündeme getirdiğimiz  Konuralp’in bu güne kadar nasıl unutulduğu ile ilgili haberimizi doğruluyor. Yıkıldı ve yapılmadı dediklerimizin aslında yapılmadığını zaten Başkan Yardımcısı […]
 • Keşke corona iyileştirse dünyayı

  Hayatımızda daha önce ancak hayal ürünü filmlerde gördüğümüz sahnelere rastlıyoruz  gündelik haber bültenlerinde artık. Ancak mikron ile ölçülebilen mikroskobik bir virüs dünyamızı altüst etmeye yetti. İnsanoğlunun ulaştığı teknoloji, ilim, bilim çaresiz ve herkes şaşkın. Sarsıntı geçiriyoruz, sarsılıyoruz. Sars virüsü bile böyle sarsamamıştı bizi. Nasıl normalleşeceğiz, nasıl devam edeceğiz, bilmiyoruz.   Dünyanın iyileşmeye ihtiyacı var acilen. […]
 • Hayatından seni üzerleri çıkart..

    Bütün problemlerime minnettarım. Her birinin üstesinden geldikçe güçlendim  veya öyle hissediyordum kendimi bir nevi ödüllendiriyordum belkide.ve şimdi olumsuzlukları yenmek  için daha da güçlüyüm söyleyip zorluklarla gelişmeye  böyle kararlıyım. Her zaman içinizden geçirin kendimi geçmiş için affediyorum ve kalbimi ileriki tüm güzel şeylere açıyorum. Hayatımdaki en güzel insanlar yenilgiyi acıyı yaşamış dipleri görüp te kendi […]
 • İSRAF EKONOMİSİNİN SONUÇLARI!

  Görevim nedeniyle bulunduğum bir kentte, eşyalarımı taşıyıncaya kadar kuruma ait misafirhanede kalıyordum. Ayrılırken indirimli tarifeye göre ücreti ödedim.  Misafirhanede devlet yöneticileri diye tanıttıkları insanlar geliyordu. Misafirhanenin 60 kişilik kapasitesi vardı. Akşamları 20 civarında insan yemek yiyordu.  Her gece ortalama 10 kişi konaklıyordu. Yetkililerle sohbet ederken burası kışın böyle, yazın ise tam doluyor dediler.  Ben muhasebeci […]
 • BU FUTBOLCULAR İSTERSE ŞAMPİYON OLURUZ

  Düzcespor deplasmanda Siirt İl Özel idaresi sporla karşı karşıya geldi ve 1-0’lık mağlubiyetle sahadan ayrıldı. Düzcespor geçen hafta Silivri karşısında son 15 dakikalık oyunu ile 3-0 rakibini yenerek çıkış sağlamış. Bu hafta nasıl oluyor da 1-0 mağlup olabiliyor anlamıyorum!! Şampiyonluk isteyen bir il, şampiyonluk için transferlerin en iyisini yapmaya çalışan yönetim kadrosu varken futbolcuların   hiçbir […]
 • DÜZCE’DE KURUTULDU!

  Düzce’nin arboretum’u olarak kabul ediliyordu Arboretum ise “çok çeşitli ağaç ve ağaççıkların bulunduğu, bu amaçla özel olarak hazırlanmış botanik bahçesi.” anlamını taşıyor. Düzce merkezde Milli Eğitime bağışlanan İnönü parkı olarak yıllardır hizmet veren park son dönemde Düzce’de başka yer yokmuş gibi millet parkı aşkı ile adete katledildi.İ nönü partı olarak hizmet verirken Düzce’de ilk kurulan […]
 • Yeni Dönem Öcü Facebook

  Biliyorsunuz, özellikle internetin gelişmesi ile son dönemde sosyal medya platformları hayatımızda önemli bir yer tutmayaa başladı. Twitter özellikle yeni neslin aktif olarak kullandığı bir mecra oldu. Hoş son dönemde troller daha çok kullanarak halkı manipüle etmeye başlasalarda, neyse o da ayrı bir konu. Twitter içinde her şeyi ve her bilgiyi bulabilmeniz ise talebi de arttırıyor. […]
 • İZLER KARIŞTI…

  Bugün size yine ekonomi üzerine bir şeyler yazmak isterdim.   Unutkan bir Millet olduğumuzdan, 20 yıldır bizi yönetenlerin nasıl “U” dönüşü yaptığını hatırlatmak için bu makalemi yazdım. Biliyorum ki “Unutursak ve uyursak Millet olarak Ölürüz…”   Bir atasözü vardır herkes bilir.. “AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI..”   Son günlerde ülke gündeminde izler öyle karıştı ki, […]
 • Raif YILMAZ
  Emekli Kurmay Albay
  4 MAKALE YAZDI

  ALMANYA VE HİPERENFLASYON

  Hiperenflasyon, paranın değerinin yitirildiği en şiddetli enflasyon biçimidir. Hiperenflasyon, enflasyonun yılda yüzde 200 sınırını aştığı anlardaki halidir. Dörtnala Enflasyon olarak da adlandırılır. Paranın değerinin yitirdiği en şiddetli enflasyon biçimidir.Devletlerin bütçe açığını kapatmak amacı ile gereğinden fazla , kontrolsüzce para arzında bulunmaları ana nedendir. Hiperenflasyon döneminde kişiler kendilerini enflasyonun etkisinden korumak için yabancı para tutmaya başlarlar. […]
 • AKÇAKOCA’DA LENİN: ‘BİR VARMIŞ, BİR YOKMUŞ’!

  17 Temmuz 1993 tarihinde Lenin’in ağaç büstünün Akçakoca sahillerine vurmasının üzerinden geçen 29 yılın sonunda belediyenin bodrumunda muhafaza altına alındığı ileri sürülen büstün aslında kaybolduğu ortaya çıktı. Böylelikle, büstün sahile vurduğu dönemde belediye başkanı olan Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP)’li baba Hüseyin Yanmaz’la başlayan ‘büst hikâyesi’, şimdiki Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’li belediye başkanı oğlu Okan Yanmaz’la […]
 • İÇİMDEN GELDİ

  Şöyle samimi, şöyle içten, candan bir şeyler söylemek geldi bugün içimden. Hem de öyle ki, yerelde ve ulusalda, hatta dünya genelinde yaşanan kavgalara, küslüklere, anlaşmazlıklara inat, sevginin samimiyetinden bahsetmek, sevgiyi konuşmak geldi içimden. Karşılık beklemeden, çıkar gözetmeden sevmek, hem de öyle sadece eşini, dostunu, yakınlarını değil, hayatına iyi ya da kötü bir şekilde girmiş bütün […]
 • Ahali’nin maarifi

  Kıymetli okurlar, Öncelikle yerel basınımızda önemli bir yer tutacağına inandığım Ahali Gazetesi’nin Düzce’mize hayırlı olmasını diliyorum. Basın elbette demokrasimizin, siyasi ve ictimai hayatımızın çok önemli bir parçasıdır. Bu bağlamda bizlerde Ülkemizin ve İlimizin eğitimdeki durumu, dünü, bugünü ve yarını ile ilgili görüş ve düşüncelerimizi, siz kıymetli Ahali okurları ile bu köşede paylaşacağız. Daha ilk sayısında […]
 • FARUK & MEHMET

  Buluşmuşlar, Beraber yemek yemişler, Yedi buçukta başlayan görüşme onbir buçukta bitmiş. İnsan sormadan edemiyor, Ne konuştunuz dört saat boyunca acaba? Bunca olaylar yaşandı. Siyasi kavgalar oldu. Taraf tarafa maçlar, ankaraya şikayetler, adam indirmeler, adam bindirmeler, neler, neler. Demek ki, bütün olanlar yalandı, manasızdı. Öyle ya oturup hiçbir şey olmamış gibi yemek yeniliyorsa, yaşananların tümü yalan […]

HABER LİSTESİ

 • 01
  DÜZCE’DE OKULLAR 5 ARALIK’A KADAR TATİL EDİLDİ!
  Düzce Valisi Cevdet Atay, il genelinde eğitim ve öğretime 5  Aralık’a kadar ara verildiğini açıkladı. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Vali Atay, Sevgili öğrenciler, 5 Aralık’a kadar il genelinde tüm eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Bu süre zarfından kamuda çalışan engelli ile hamile personel de idari izinli sayılacaktır ifadelerine yer verdi.
 • 02
  SOYLU; VATANDAŞLARIMIZIN TRAVMAYI ATLATAMADIKLARINI GÖRDÜM!
  Düzce’de 23 Kasım’da meydana gelen 5,9’luk  depreminin ardından bu güne kadar 317 artçı deprem meydana geldiğini belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ”depremin hemen ardından Düzce’ye geldim. 17 Ağustos ve 12 Kasım’ı yaşayan Düzce halkının  hala o günkü travmayı atlatamadıklarını gördüm. Bunu açıkçası beklemiyordum. Vatandaşlarımızı ziyaret ettiğimde  yeni bir deprem olur mu endişesi içerisinde olduklarını gördüm.” […]
 • 03
  ÇADIR KENTTE YANGIN ÇIKTI; İKİ KİŞİ YARALANDI!
  Düzce’de depremzedeler için kurulan çadır kentte yangın çıktı. Olay, Millet Bahçesi içerisinde bulunan çadır kentte meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, depremzedeler için kurulan çadırların birinde tüpten yangın çıktı. Durumu fark eden sağlık ve polis ekipleri hemen alevlere battaniye ve yangın tüpleri ile müdahalede bulundu. Alevler yükselmeye devam edip çadıra sıçradı. Ekipler, diğer çadırlara alevlerin ulaşmaması için, […]
 • 04
  ESKİ BİNALAR ÖMRÜNÜ DOLDURDU!
  3. kez deprem yaşayan Düzce’de, 3 depremi de yaşamış ve ayakta kalmış binalar artık zamanını doldurdu, görevini tamamladı. 17 Ağustos depreminde 7.6, 12 Kasım depreminde 7.2 şiddetindeki sarsıntıları yaşayıp hasar alan eski binalar, o dönemin şartlarında güçlendirildikten sonra 23 yıldır hala ayakta kalmayı başarmıştı. 22 Kasım akşamı 5.9 şiddetindeki depremi de yaşayarak ayakta kalan bu […]
 • 05
  DEPREMDE AĞIR HASAR GÖREN SARIDERE CAMİİ YIKILIYOR!
  Düzce’de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde hasar gören Sarıdere Köyü Camisi yıkılıyor. 1987 yılında inşa edilen cami 2 deprem görürken, son depremde ağır hasar almıştı.   Düzce’nin Gölyaka ilçesinde depremde hasar gördüğü için ibadete kapatılan Sarıdere Köyü Camisi’nin yıkılmasına başlandı. İl Özel İdaresi ekipleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerinin 24 Kasım’da yıkım […]