banner
Güncel Sağlık Siyaset

ASLIHAN AKBAL TÜYSÜZ; AYŞE KEŞİR’E SORDU! HANİ MÜJDE VERİP SÖZ VERDİYDİNİZ?

CHP listesinde İYİ Parti kontenjanından ikinci sırasında yer alan Millet İttifakının Milletvekili Adayı Aslıhan Tüysüz, Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu yerleşkesinin önünde çektiği bir videoyla, AK Parti Düzce Milletvekili ve birinci..

ASLIHAN AKBAL TÜYSÜZ; AYŞE KEŞİR’E SORDU! HANİ MÜJDE VERİP SÖZ VERDİYDİNİZ?

CHP listesinde İYİ Parti kontenjanından ikinci sırasında yer alan Millet İttifakının Milletvekili Adayı Aslıhan Tüysüz, Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu yerleşkesinin önünde çektiği bir videoyla, AK Parti Düzce Milletvekili ve birinci sıra Milletvekili Adayı Ayşe Keşir’e Kadın Doğum, Çocuk Acil ve Çocuk Yoğun Bakım Ünitesiyle ilgili verdiği müjdeyi sordu.

Tüysüz, Mart 2022’de müjde ve söz verildiğini, buranın 6-8 ay içinde hizmete gireceğinin söylendiğini ancak aradan 13 ay geçmesine rağmen hala hizmete giremediğini ifade ederek, “Eski Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz şu an görevde olmadığı ve yerine de yeni bir Müdür atandığı için Yasin Müdür’ün vermiş olduğu, Mayıs ayına yetişme sözünün de tutulacağından endişeliyiz. Yetkililerden bu konuya en kısa zamanda çözüm bulmalarını rica ediyoruz. Eğer ki bulamıyorlarsa, 15 Mayıs’ta iktidara geldiğimizde iki ay içerisinde biz burayı teslim edeceğiz” dedi.

“TÜM İHALELER YAPILDI.. AMA HİZMETE AÇILMADI!”

Aslıhan Tüysüz çektiği videoda şöyle konuştu;

“Merhaba, ben Aslıhan Akbal Tüysüz. Millet İttifakı Düzce 2. Sıra Milletvekili Adayı’yım.Şu an Atatürk Devlet Hastanesi Muncurlu yerleşkesi Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi önündeyim. Mart 2022 tarihinde buranın Kadın Doğum, Çocuk Acil ve Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi olacağına dair bir müjde verilmişti bize. Hatta 6-8 ay içerisinde de teslim edilebileceğine dair mevcut vekilimiz ve önceki dönem Sağlık İl Müdürü’müz tarafından bize söz verilmişti. Şu an tarih Nisan 2023. Ne Kadın Doğum ne Çocuk Acil ne Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi halkın hizmetine açılmadı. Gerekli bütün ihaleler yapılmış olmasına rağmen, neden burası halkımıza bu şekilde hizmet vermemektedir? Biz bunu öğrenmek istiyoruz.

“7 AYLIK ERKEN DOĞAN İKİZLER, YAŞAM MÜCADELELERİNİ KAYBETTİ”

“Çok değil 3 ay kadar önce, Yeni Doğan Bakım Ünitesi olmadığı için Yalova’ya gitmek zorunda kaldıklarından, 7 aylık erken doğan ikizler, yaşam mücadelelerini kaybetti” diyerek sözlerine devam eden Tüysüz, “Yeni doğan için gerekli yaşam kuvözünün bulunduğu tam teşekküllü ambülans Düzce’de olmadığı için, ambulansın da şehir dışından gelmesi beklendi. Bir ambülans bulunabildiği için, ikizlerin biri götürebildi, geri gelerek diğer ikizi götürmek zorunda kaldı. Ambulansı bekleme süresi, götürüp geri gelme süresi ve de Düzce’de Yeni Doğan Bakım Ünitesi olmadığı için normal şartlarda yaşama ihtimali olan iki tane bebeğimiz hayatlarını kaybetti. Kadere inanan insanlarız, her şey Allah’tan. Ancak vatandaş olarak arzu ederdik ki, çocuklarımız burada gerektiği hizmeti alabilsinler” ifadelerini kullandı.

“ENDİŞELİYİZ”

Aslıhan Tüysüz sözlerini şöyle tamamladı; “Eski Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz şu an görevde olmadığı ve yerine de yeni bir Müdür atandığı için Yasin Müdür’ün vermiş olduğu, Mayıs ayına yetişme sözünün de tutulacağından endişeliyiz. Yetkililerden bu konuya en kısa zamanda çözüm bulmalarını rica ediyoruz. Eğer ki bulamıyorlarsa, 15 Mayıs’ta iktidara geldiğimizde iki ay içerisinde biz burayı teslim edeceğiz. Yani Temmuz 2023’te bu bölümler, üniteler halkımızın hizmetine açılacaktır. Bunun sözünü veriyoruz. Söz veriyoruz, baharlar gelecek.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL