banner
Düzce Yerel Güncel

DEVASA YATIRIMI AKÇAKOCA’YA KAYDIRDI!

İstanbul Fındık İhracatçıları birliğinin uzun yılar başkanlığını yapan, fındık piyasasında hem yurt içi, hem yurt dışında ciddi bir ağırlığı olan Akçakoca’lı iş adamı Ali Haydar Gören, yüzlerce milyon liralık yeni..

DEVASA YATIRIMI AKÇAKOCA’YA KAYDIRDI!

İstanbul Fındık İhracatçıları birliğinin uzun yılar başkanlığını yapan, fındık piyasasında hem yurt içi, hem yurt dışında ciddi bir ağırlığı olan Akçakoca’lı iş adamı Ali Haydar Gören, yüzlerce milyon liralık yeni bir yatırımı, ülkenin bir çok bölgesinde daha ekonomik ve avantajlı koşullar olmasına rağmen memleketine yapma kararı alması ve bu kararını zaman geçirmeden hayata geçirerek yatırıma başlaması hem sektörde, hem bölge genelinde heyecan uyandırdı.

Akçakoca ilçesinde modern bir fındık kırma tesisi ve fabrikası bulunan NUTEKS A.Ş., çikolata entegre tesisi ile bölgede bir ilki gerçekleştirmiş olacak.

Yakın zamanda bitmesi beklenen tesiste, kavrulmuş fındık çeşitleri ile çikolata, fındık kremaları ve bileşenleri olacak.

Akçakoca Doğancılar mevkiinde yer alan tesisin, bölgenin de en modern tesislerinden bir tanesi olacağı ön görülüyor.

Tesisin bitmesi ile birlikte sadece entegre bölümünde yüz civarında personel istihdam edileceği ifade ediliyor.

Kırım ve ayıklama tesisinde de ortalama 150 personelin istihdam edileceği ön görülürken, diğer tedarik bölümleri ile birlikte eklenen rakamlarla yüzlerce insanın ekonomik özgürlüğüne katkı sunması beklene tesis, şimdiden heyecan yaratmış durumda.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL