Güncel

BOLU VALİSİ: 1950’DEN BU YANA EN YOĞUN KAR YAĞIŞINI GÖRDÜK!

Bolu Valisi Ahmet Ümit,  Bolu – Düzce arasında yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yolların ulaşıma kapanması ile ilgili olarak 1950’den bu yana en yoğun kar yağışını gördüklerini belirterek adeta..

BOLU VALİSİ: 1950’DEN BU YANA EN YOĞUN KAR YAĞIŞINI GÖRDÜK!

Bolu Valisi Ahmet Ümit,  Bolu – Düzce arasında yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yolların ulaşıma kapanması ile ilgili olarak 1950’den bu yana en yoğun kar yağışını gördüklerini belirterek adeta afet durumu yaşadıklarını söyledi.

Vali Ümit yaptığı açıklamada 1950 yılından beri en yoğun kar yağışının yaşandığını aktardı ve “Düzce-Gerede arası otoyol ve devlet yolu yoğun kar ve tipiden dolayı kapanmış olup, kar ve buz mücadelesi çalışmaları devam etmektedir. Bu nedenle İstanbul-Ankara, Ankara-İstanbul İstikametlerinde yeni bir duyuruya kadar yola çıkılmaması gerekmektedir” dedi.

Yolun ulaşıma güvenli hale gelmesinin ardından tekrar trafiğe açılacağını aktaran Vali Ümit, “Olaya can ve mal güvenliği açısından bakıyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği her şeyin ötesinde. Aşırı kar yağışı, buzlanma tipi ve bir taraftan kar açma, yol açma çalışmaları, buz çözme çalışmaları sebebiyle Bolu’nun bütün girişlerinde geçici olarak trafik şimdilik durdurulmuş vaziyette. İstanbul, Ankara ve diğer tüm istikametler şu anda trafiğe kapalı. Diğer illerin Valilikleri ile de görüştük. Bu kapsamda Bolu iline girişleri kapatmış vaziyetteyiz. Yol açma çalışmalarımız sürüyor. Yol güvenli hale geldiğinde tekrar trafik elbette açılacaktır” dedi.

 

“Kış koşullarına uygun olmayan araçlarla kesinlikle yola çıkmamaları tavsiyesinde bulunan Vali Ümit, Ayrıca mecbur kalmadıkça, zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayalım. Bu kar yağışı doğal bir olay. Bunun önüne geçmek mümkün değil. Olağanüstü bir şekilde ekiplerimiz çalışıyor ve gerekli hizmeti sunmaya çalışıyorlar. Bu şartlar altında trafiğe çıkmamak en doğru yol mecbur olmadıkça. Birkaç gündür bu kadar yoğun kar yağışına rağmen ölümlü kazamız olmadı.  Bolu Dağı’ndan geçecekse eğer bir sürücü buradaki şartları bilmeli ve buna göre hareket etmeli.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL