banner
Güncel

İÇİMDEN GELDİ

Şöyle samimi, şöyle içten, candan bir şeyler söylemek geldi bugün içimden. Hem de öyle ki, yerelde ve ulusalda, hatta dünya genelinde yaşanan kavgalara, küslüklere, anlaşmazlıklara inat, sevginin samimiyetinden bahsetmek, sevgiyi..

İÇİMDEN GELDİ

Şöyle samimi, şöyle içten, candan bir şeyler söylemek geldi bugün içimden. Hem de öyle ki, yerelde ve ulusalda, hatta dünya genelinde yaşanan kavgalara, küslüklere, anlaşmazlıklara inat, sevginin samimiyetinden bahsetmek, sevgiyi konuşmak geldi içimden.

Karşılık beklemeden, çıkar gözetmeden sevmek, hem de öyle sadece eşini, dostunu, yakınlarını değil, hayatına iyi ya da kötü bir şekilde girmiş bütün insanları sevmek. Hatta öyle bir sevmek ki bahsettiğim, ne kadar kızdığın, küstüğün insan varsa hepsine teşekkür edebilmek. En içten bir şekilde… Çünkü hayatında edindiğin tecrübeleri borçlusun kızdıklarına ve küstüklerine.

Şöyle samimi, şöyle içten, candan bir şeyler söylemek geldi bugün içimden. Hem de öyle ki, kadına ve çocuğa gösterilen şiddete inat, dünyada iyi insanların varlığını haykırmak ve sevginin iyileştiren gücünü her bir hücremize aşılayana kadar durmaksızın hatırlatmak geldi içimden sevgiyi, huzuru, mutluluğu…

Hayalleri gerçek kılmak, kalpleri açığa vurmak, daha güzel bir dünyanın varlığına inanmak ve düşüncelerimizi berraklaştırmak için verdiğimiz mücadelenin yetersizliğine vurgu yapmak geldi içimden çünkü eve ekmek getirmek için çıktığımız yolda yaşadıklarımız, bizi güzel ve iyi olan umutlarımızdan uzaklaştırıyor çoğu zaman. Gerçeğin acı yüzü unutturuyor hallerimizin güzel tebessümünü. Oysaki o güzel tebessüm, bir çocuğun mutluluğunda, bir annenin bakışında, bir arkadaşın hoş sohbetinde ve bir tatlı dilin tam ucunda değil mi? Hal böyleyken ve sevgi bize bu kadar yakınken neden onu görmezlikten gelme ısrarımız?

Şöyle samimi, şöyle içten, candan bir şeyler söylemek geldi bugün içimden. Hem de öyle ki, yanı başındaki sevgiden, huzurdan, mutluluktan bihaber insanlara inat, çığlıklar atarcasına haber vermek haykırmak geldi içimden, “Sevgi yanı başında, aç artık gözlerini…”

Sevgi yanı başında aç artık gözlerini…

SEVGİ YANI BAŞINDA AÇ ARTIK GÖZLERİNİ…!

Şöyle samimi, şöyle içten, candan bir şeyler söylemek geldi bugün içimden. Hem de öyle ki…

Kalın sağlıcakla…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL