banner
Düzce Yerel Genel Güncel Sağlık

2 Kasım’da açılmıştı amma???

2 Kasım itibariyle aylar sonra tekrar hizmete açılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne giden hastalar diş tedavilerinin bir çoğu için geri çevriliyor. Civar illerdeki tüm Diş Hastaneleri tüm teşhis, tedavi..

2 Kasım’da açılmıştı amma???

2 Kasım itibariyle aylar sonra tekrar hizmete açılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne giden hastalar diş tedavilerinin bir çoğu için geri çevriliyor. Civar illerdeki tüm Diş Hastaneleri tüm teşhis, tedavi ve hizmeti verirken, “Covid-19 Pandemisinde Normalleşme Döneminde Sağlık Kurumlarında Çalışma Rehberi”nde yer alan  “Diş Hekimliği Uygulamalarındaki Acil ve Zorunlu Hizmetler” kısmı neden sadece Düzce’de uygulanıyor.

 

Pandemi sürecinde geçici süreyle kapatılan Ağız ve Diş Sağlığı merkezleri haziran ayında açılıp hizmet vermeye başlarken, Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açılamamış, hastalar çevre illere gitmek zorunda kalmıştı. Düzce Ahali Gazetesi olarak bu durumu gündeme getirmiş ve akabinde 2 Kasım itibariyle Ağız Ve diş sağlığı merkezinin hizmet vereceği yönünde açıklama yapılmıştı.  Açıklamada, “2 Kasım itibariyle Düzce Ağış ve Diş Merkezi’nin Merkez Hekim Randevu Sistemi’ne açıldığını açıkladı. Düzceliler cep telefonlarından MHRS uygulamasına girerek veya 182 numaralı hattı arayarak artık diş tedavisi için randevu alabilecek” denilmesine rağmen, Diş Merkezine giden hastalara belirli tedavilerin hala yapılmadığı iddia ediliyor.

Randevu sisteminden bir türlü randevu alamayan hastalar ise ne yapacaklarını bilemez durumdalar. Randevu alabilenler ise , diyelim ki dolgusu düşen hastasınız geçici dolgu yapılıp gönderiliyor.  Civar illerdeki Diş hastanelerinde diş ile ilgili her işlem ve tedavi yapılırken, Düzce’de neden yapılamadığı merak edilirken, yapılan açıklamada yer alan  ““Diş Hekimliği Uygulamalarındaki Acil ve Zorunlu Hizmetler” kapsamına giren işlemler, alınan randevular doğrultusunda 2 Kasım 2020 tarihinden itibaren gerçekleştirilmeye başlandı” cümlesinde geçen acil ve zorunlu kısmı ile ilgili midir?

Tüm hastanelerde uygulanmayan bu acil ve zorunlu işlemler uygulamasının Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından uygulanmasının sebebi nedir?

Hastane doktorlarının çoğunun istifa edip kendi özel kliniklerini açtığı doğru mudur??

Hastanede istifa eden başhekim dahil birkaç doktor hakkında yürütüldüğü söylenen soruşturma doğru mudur?

Hastanenin tam kapasite çalışıp, hizmet verememesindeki asıl neden bu sorduğumuz soruların cevapları ile ilgili  midir??

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL