banner
Düzce Yerel Gündem

2021’DEN UMUTLA BEKLEDİKLERİMİZ

Hepimiz için kabusa dönüşen 2020 yılı nihayet sona eriyor. 2021 yılı yeni umutlar, yeni beklentiler ve yeni heyecanlarla geliyor. Bizler de Düzce için 2021 yılından beklentilerimizi sıralayalım dedik.   Dünyayı..

2021’DEN UMUTLA BEKLEDİKLERİMİZ

Hepimiz için kabusa dönüşen 2020 yılı nihayet sona eriyor. 2021 yılı yeni umutlar, yeni beklentiler ve yeni heyecanlarla geliyor. Bizler de Düzce için 2021 yılından beklentilerimizi sıralayalım dedik.

 

Dünyayı kasıp kavuran Pandemi sürecinin sancılı yaşandığı ülkemizde, 2020 yılı yangınlar, depremler, seller derken nihayet sona eriyor. Yeni yıl yeni umutlarla, yeni beklentilerle kapımızı çalıyor.

Düzce’de tüm dünya gibi 2020 yılı oldukça verimsiz bir şekilde geçirdi. Ancak bizler 2021 yılının  Düzce için 2020’den daha verimli geçmesi için şimdiden dua etmeye başladık.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü 2020 yılı için yayınladığı mesajında “2020 yılı Düzce’miz için gelişim, değişim ve dönüşümün başlayacağı bir yıl olacak” demişti ancak Düzce’de gözle görülür bir değişim ve gelişim yaşanamadı. Pandeminin gölgesinde geçen 2020 yılı, Düzce Belediyesi için de planladığı şekilde ilerlemedi ve değişim, dönüşüm ve gelişim yapılamadı.

Faruk Özlü  “Yine Her fırsatta söylediğimiz gibi 2019 bizim için bakım, onarım ve tadilat yılı oldu. Öz kaynaklarımız ile yürüttüğümüz her çalışmamızda vatandaş memnuniyeti amacımızı en ön sıraya koyduk ve bunu karşılamak için çabaladık. Şimdi artık yeni bir yıla giriyoruz. 2020 bizim için çalışma kapasitemizi en üst seviyeye taşıyacağımız, Düzce’miz için gelişim, değişim ve dönüşümün başlayacağı bir yıl olacak. Onayı alınan, ödenekleri hazır olan 15 projemiz için yılbaşı ile ilk kazmayı vuracağız” dese de bir çok projeye kazma vurulamazken, kazma vurulan projelerde tamamlanan da nerdeyse olmadı.

2021 yılı Düzce için beklentilerimiz, öncelikle sağlık ve tabi ki ekonomik bir rahatlık. Sonrasında ise yaşadığımız kentin şehir havasına bürünmesi için, millet bahçesinin tamamlanması, Stadyumun yapılması, çöp sorununun çözümü olması beklenen tesisin faaliyete geçirilmesi,  eski sanayi çarşısının yeni yerinin tamamlanıp bu alana taşınması,  Düzce Kasrının bitirilmesi,  ulaşımda yaşanan sıkıntılara çözüm üretecek yapılanmanın yapılması,  bisiklet medeniyettir sözünün gerçek anlamda hayata geçirilmesi ve kaldırımlara çizilen bisiklet yolları yerine standartlara uygun bisiklet yolları yapılması.  Ağustos ayında caddelerde olması beklenen 300 adet akıllı bisikletin hizmete girmesi. Henüz kazma bile vurulmayan Fiskobirlik Kavşağındaki viyadük çalışmasının başlayıp, tamamlanması.  Asarsuyu için başlatılan AK Projenin tamamlanması.  Kurulacak denilen yeni pazaryerlerinin kurulması. Kentsel dönüşüm projesinin bir an önce başlaması. Yine 2020 yılında başladık denilen ancak başlanılamayan, modern et kombinası tesisinin başlanılıp tamamlanması. Çehresini değiştiriyoruz dedikleri İstanbul Caddesi için yeni çalışmaların tamamlanması ve tabi ki 2020 yılına Düzce için damgasını vuran su sorununun çözülmesi.

Bu saydıklarımız Düzce Belediyesinin ilk 500 günde yaptık dediği ancak yapamadığı için 2021’e kalan projeler. Beklentimiz 2021 yılı Düzce Belediyesi için gerçek manada bir çalışma yılı olur ve bu saydığımız projelerin tamamına başlayıp bitirebilir.

Genel bir beklentimiz de hava kirliliği ile ilgili yapılan çalışmaların fiiliyata geçirilerek, bahar ayları gelmeden bu kirliliğin önüne geçilmesi ve 2021 kışının daha rahat nefes aldığımız bir kış olması… Tabi ki sağlığı unutmuyoruz. 2021 yılı hepimizin sağlığına kavuştuğu salgından kurtulduğu bir yıl olsun.

TÜM AHALİ’NİN YENİ YILI MUTLU, HUZURLU, SAĞLIKLI ve BARIŞ içinde geçsin.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL