banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

300 Adet akıllı bisiklet nerde?

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün hayata geçmesini planladığı ancak bir türlü hayata geçiremediği bir diğer proje ise  Düzce Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi (DÜBİS)..   Yine Uzun bir yolun ilk 500..

300 Adet akıllı bisiklet nerde?

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün hayata geçmesini planladığı ancak bir türlü hayata geçiremediği bir diğer proje ise  Düzce Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi (DÜBİS)..

 

Yine Uzun bir yolun ilk 500 günü adlı çalışma kitabında yer alan  bu projede, Düzce genelinde bisiklet yollarının yaygınlaşmasıyla birlikte akıllı bisiklet kiralama sistemleri de hayata geçecekti. Öyle ki  kitapta 2020 yılı yazında 300 adet akıllı bisikletin hizmete gireceği, büyük puntolarla yazılarak dikkat çekilmişti ki kitabın çıktığı Ağustos ayında henüz Düzceliler olarak akıllı bisikletlerle tanışmamıştık. Bugün 29 Ekim 2020 ve yaz aylarında hizmete girecek denilen akıllı bisikletler hala hizmete girmiş değil.

Bırakalım akıllı bisikletin hizmete girmesini, henüz sağlıklı bir bisiklet yolu ağı bile kurulabilmiş değil. Aşağıda fotoğraf karelerinden de göreceğiniz üzere, Düzce’nin bisiklet yolu, Düzce Belediyesi önünden başlayıp, Düzce Valiliği önünde bitiyor. Sonraki yol ise, Krem park AVM önünden başlıyor ve Kızılay Işıklarında sona eriyor. Sonraki ise, Akçam Sokak başından başlıyor ve Koru Park sonunda bitiyor.  Yani aralarda 300-400 metrelik alanlarda bisiklet yolu bulunmuyor. Kimi yerde bisiklet yolu, cadde üzerinin bir bölümünde yer alırken, kimi yerde ise kaldırımın bir bölümünde yer alıyor. Cadde üzerindekiler araç trafiğini zora sokakken, kaldırım üzerindekiler ise yaya trafiğini zora sokuyor.

Bu proje de Özlü’nün 583. Gününde hala yapılabilmiş değil.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL