banner
Düzce Yerel Gündem

300 METRE ALAN İÇİNDE 3 KÜTÜPHANE

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Düzce için verdiği müjdelere bir yenisini daha ekledi. Başkan Özlü, Kültür Mahallesi’nde bulunan eski Kaymakamlık lojmanının kütüphaneye dönüştürülerek Düzcelilerin hizmetine açılacağını kaydetti. Bu binayla..

300 METRE ALAN İÇİNDE 3 KÜTÜPHANE

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Düzce için verdiği müjdelere bir yenisini daha ekledi. Başkan Özlü, Kültür Mahallesi’nde bulunan eski Kaymakamlık lojmanının kütüphaneye dönüştürülerek Düzcelilerin hizmetine açılacağını kaydetti. Bu binayla birlikte 300 metrekare alan içinde 3 kütüphanemiz olacak.

 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, eski Kaymakamlık lojmanının tahsisinin belediyeye alındığını duyurdu. Başkan Özlü, yapımı devam eden Millet Bahçesinin yanında bulanan lojmanın kütüphaneye dönüştürülerek hizmete açılacağını kaydetti.  Özlü yeni Kütüphanenin açılmasıyla Düzce’nin çehresini değiştirecek projelerden biri ve kentin en büyük yaşam alanı olan Millet bahçesinin de cazibesinin artacağını düşünüyor.

Yine aynı Belediye Başkanı Faruk Özlü, millet bahçesi içine yapılan ve çok fazla eleştirilen beton bina için de “Millet Bahçesine de bu düstur ile kütüphane kafe yapıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın, gençlerimizin bu kütüphaneden faydalanmalarını istiyoruz” demişti.

Kütüphaneye çevrilerek olan eski kaymakamlık lojmanı ve millet bahçesi içinde kütüphane kafe olacağı açıklanan beton bina arasındaki mesafe 100 metre.  200 metre ileri de ise Düzce Valiliğinin arka tarafından Düzce Halk Kütüphanesi var.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü 300 metre alan üzerinde Düzcelilere 3 kütüphane kazandıracak. Kitap okumak için Düzceliler artık bu 3 alandan birini tercih ederek, rahat rahat kitaplarını okuyacak, araştırmalarını yapacak, bir yandan da çayını kahvesini yudumlayacak.

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL