banner
Gündem

5 YILDIZLI OTEL YATIRIMI NASIL UÇUP GİTTİ?

Düzce Belediyesi  Mehmet Keleş zamanında Kurugöl mevkisini orman bakanlığından 5+15 yıllığına, yıllık 70 bin liraya kiralamıştı. Kiralamadaki  tek şart ise 5 yıl içinde kiralanan alana yatırım yapılmasıydı. Bu yatırım bir..

5 YILDIZLI OTEL YATIRIMI NASIL UÇUP GİTTİ?

Düzce Belediyesi  Mehmet Keleş zamanında Kurugöl mevkisini orman bakanlığından 5+15 yıllığına, yıllık 70 bin liraya kiralamıştı. Kiralamadaki  tek şart ise 5 yıl içinde kiralanan alana yatırım yapılmasıydı. Bu yatırım bir konteynır bile olabilirdi. Amaç , “İşte yatırıma başlıyoruz” havası  verebilmekti.

Keleş, sonrasında bu günkü belediye göreve gelince Kurugöl için orman bakanlığı ile yapılan anlaşmanın bitme tarihine bakılmadı. Süre bittiğinde de Orman Bakanlığı yeniden ihaleye çıktı, yine Düzce belediyesi ihaleye tek başına girdi ve yıllığı 60 yada 70 bin liraya 5 yıllığına kiraladığı alanı bu kez yıllığı 200 bin lira ile kiraladı. İhaledeki tek şart ise alana sadece bungalov yapmaktı .İhalenin alınması ile birlikte belediye bir bungalov alanı kazanmış oldu.. Dikkatsizlik ve iş bilmezlik ile bir ihaleye 2.  kez ve fazla para ödenmek zorunda kalındı. Böylece TÜRSAB’a alanın verilmesi imkanı da ortadan kalktı.

Düzce’ye 5 yıldızlı bir otel yapılması hayali ile yaşayan Başkan Özlü, TÜRSAB’a yeni bir teklif ile gitmek istedi ve Asar suyu kenarındaki film platosu olarak bilinen yeri teklif etti. TÜRSAB başkanı Firuz Bağlıkaya’ya durum iletildi. Kendisi de alanı gördü ve beğendi “Olabilir. Fizibilite çalışması yapalım” dedi. Belediyeden yerin durumu ile ilgili belgeler istendi.

Yine iş bilmezlik devreye girdi ve 15 dönüm olan bu alanın sadece 3 dönümünün belediyeye ait olduğu 12 dönümün ise TOKİ’ye ait olduğu ortaya çıktı. TÜRSAB Başkanı Oteli kendi imkanları ile kendine ait bir yatırım yapmak  için düşünmüştü. Çünkü Düzce OSB’lerde bulunan işadamları ile yaptığı görüşmelerde onlardan “ Düzce’de kalacak 5 yıldızlı bir otel yok, bizler her gece ya Sapanca’ya yada Bolu’ya gidiyoruz ve sabahları fabrikaya dönüyoruz” cevaplarını alınca, Düzce merkeze yatırım yapma fikrine sıcak bakmaya başlamıştı. Hatta arsayı size satalım teklifine bile olumlu bakmak üzere iken TOKİ’ye belediyenin başka bir yer göstermesi gerektiği bilgisi oltaya çıktı..

Bu arada Faruk Özlü, AKP’li meclis üyeleri bir toplantıda TÜRSAB başkanının soyadını Karlıağa olarak söyledi ve Düzce’ye 5 yıldızlı bir otel yatırımı yapılacağı müjdesini de verdi. Ama Başkan Özlü’nün “Karlıağa” olarak soyadını telaffuz ettiği, TÜRSAB başkanı Firuz Bağlıkaya ,Kurugöl’den sonra film platosunun olduğu alanda da zorluklarla karşılaşmaya başlayınca Düzce’ye yapmayı düşündüğü 5 YILDIZLI OTEL projesinden vaz geçti..

Düzce bir yatırımı daha böylelikle kaçırmış oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL