banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Abonelik almadan su kullananlara dikkat!

Düzce’de yeni yapılan bazı binalarda yaşayanların su aboneliği almadan su kullandığı ve kayıp kaçak  oranının bu nedenle arttığı iddiaları kamuoyunda konuşuluyor.   Düzce’de yeni yapılan bazı binalarda yaşayan vatandaşların su..

Abonelik almadan su kullananlara dikkat!

Düzce’de yeni yapılan bazı binalarda yaşayanların su aboneliği almadan su kullandığı ve kayıp kaçak  oranının bu nedenle arttığı iddiaları kamuoyunda konuşuluyor.

 

Düzce’de yeni yapılan bazı binalarda yaşayan vatandaşların su sayacı taktırmadan su kullandıkları ile ilgili gazetemize gelen ihbarda, Düzce’nin bir mahallesinde yapılan yeni binada, 6 dairenin de dolu olduğu ancak sadece bir adet su saati olduğu görülüyor.

Düzce’de Mart ayından bu yana yaşanan su sıkıntısı sorununu çözmek için çeşitli girişimlerde bulunan Düzce Belediyesi, kayıp ve kaçağı önlemek için de su alt yapısını değiştirmeyi planlıyor. Ancak kayıp ve kaçağın sadece alt yapıdaki eski borulardan olmadığı görülüyor.  Yeni binalarda kullanılan ve su aboneliği almayan, su saati takmadığı için kullandıkları suyun miktarı ve bedeli tahmin edilemediğinden kayıp kaçak tüketim hanesine yazılmasına sebep olan bu vatandaşların bulunup tespit edilmesi ve kayıp kaçak tüketimin bir nebze de olsa önüne geçilmesi bekleniyor.

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekiplerinin su saatlerini okurken, bu ayrıntıya dikkat etmelerini ve en azından şüphelendikleri durumlarda binadaki dairelerinin ziline basarak birinin yaşayıp yaşamadığını tespit etmelerini bekliyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL