banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Ağaçlar Değil Geleceğimiz katledildi

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi arkasında kalan Asar deresi kenarındaki bütün ağaçlara katliam yapıldı. Yeşil Düzce’ye hasret kaldığımız Düzce’de, Düzce Belediyesi’nin Düzce merkezdeki ağaçları çeşitli bahanelerle kestikten sonra iyiden iyiye beton..

Ağaçlar Değil Geleceğimiz katledildi

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi arkasında kalan Asar deresi kenarındaki bütün ağaçlara katliam yapıldı.

Yeşil Düzce’ye hasret kaldığımız Düzce’de, Düzce Belediyesi’nin Düzce merkezdeki ağaçları çeşitli bahanelerle kestikten sonra iyiden iyiye beton Düzce’ye dönüşmüşken, şimdi de Asar Deresi’nin Şıralık kısmındaki ağaçlar katledildi.

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nin tam arka kısmına denk gelen ve ‘Asar Deresi Temizleme’ projesi kapsamında yaz boyu temizlenmeyen Asar Deresi’nin yukarı kısmında bulunan ve kendiliğinden büyüyen onlarca ağaç acımadan kesildi.

Günlerce süren ağaç katliamını,  Düzce Belediyesinin sosyal medya sitelerinde paylaştığı haberlerin altına yorum yapan vatandaşlar, katliamın durdurulması için belediyeden destek isteseler de Düzce Belediyesi duruma sesiz kaldı.

Asar Deresinin Şıralık Bölümünde Dere temizliği amacıyla ağaçların katledildiği düşünülürken, temizlik kısmını DSİ mi yoksa Düzce Belediyesi mi yapıyor bilinmiyor.

Devletin ‘Geleceğe nefes ol” kampanyası yaparak, dağa taşa fidan diktiği bir döneme denk gelen ağaç katliamı Düzcelilerin tepkisine neden oldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL