banner
Düzce Yerel

AĞAÇLARDAN SONRA MEZARLARA DA GÖZ DİKTİLER

Düzce Belediyesi Düzce’nin dört bir tarafında yaptığı ağaç katliamlarına mezarlık da da bilindiği gibi devam ediyor. Ağaçlar eskidi, kurudu, çürüyecek gibi sudan bahanelerle ağaçların kesilmesine Düzce’li isyan ederken bu kez..

AĞAÇLARDAN SONRA MEZARLARA DA GÖZ DİKTİLER

Düzce Belediyesi Düzce’nin dört bir tarafında yaptığı ağaç katliamlarına mezarlık da da bilindiği gibi devam ediyor.
Ağaçlar eskidi, kurudu, çürüyecek gibi sudan bahanelerle ağaçların kesilmesine Düzce’li isyan ederken bu kez de ,ağaçları kesmek için kullanılan vinçlerin izleri mezarların üzerinde kalmaya başladı.

Resimde gördüğünüz şehir mezarlığına 1997 vefat eden bir bayanın mezarı…
Gülfidan Demir adındaki bayanın mezarının çevresi yapılmış, mezar taşı konmuş ancak mezarın artasında koca bir çökme var. Mezarlardaki çökmeler normaldir. Ancak ölümünün üzerinden 44 yıl geçen bir rahmetlinin mezarının çökmesi 44 yıl sonra olması mantıklı değildir.

Bu mezardaki çökme ağaçları katletmek için kullanılan koca vinçin ayağının bu mezarın tam üzerine konulmasından kaynaklanıyor.


Mezarlıktaki ağaçları resmen katlediyorsunuz.. Ki o ağaçların hiçbirini siz dikmediniz, Mezarımızın başında bir ağaç olsun diye dikilen ağaçları kimseye sormadan katlediyorsunuz da ölmüşlerimizin mezarlarının üzerine vinçin ayağı ile basmayı nasıl kabul ediyorsunuz…
İnsanlar mezara cenaze gömüldükten sonra üzerine basmazlar ,üzerinden atlamazlar hatta mezarlarını gözleri gibi korurlar…Vinç ayağını koyup mezarın üzerine basmak kimin aklıdır ve kimin cesaretidir…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL