banner
Gündem

AĞAÇLARI KESMEYE DOYAMADINIZ

Düzce Belediyesi Valilik önündeki ağaçları da keserek yerine beton kapladılar. Sebep: ağaçların kimisi yaşlı olduğu için tehlikeli, kimileri ise eğri büyrü, kimisi de kent estetiğine uymadığı için. Düzce Belediyesi kent..

AĞAÇLARI KESMEYE DOYAMADINIZ

Düzce Belediyesi Valilik önündeki ağaçları da keserek yerine beton kapladılar. Sebep: ağaçların kimisi yaşlı olduğu için tehlikeli, kimileri ise eğri büyrü, kimisi de kent estetiğine uymadığı için.

Düzce Belediyesi kent estetiği projesi kapsamında İstanbul caddesi üzerindeki tüm ağaçları söktü. En son olarak da Valilik önündeki asırlık ağaçları kesti.Cadde üzerindeki ağaçları bir akşamda söktüğünü ve başka bir yere nakil ettiğini iddia eden  Düzce Belediyesi, son ağaçları da kesti. Neredeyse Düzce’nin tarihine şahitlik eden asırlık ağaçlar, bir çırpıda kesilerek odunlukta yerini aldı.

Kesilen ağaçların yerleri betonla kaplanarak bir güzel meydanlaştırıldı. Belediye gelen tepkiler üzerine bir açıklama yapmak zorunda kaldı ve tecrübeli müdür Kenan Albayrak dedi ki, “Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ziraat Yüksek Mühendisi Kenan Albayrak tarafından Yapı Kredi Bankası ile Valilik önündeki yuvarlak havuz arasında kalan hastalıklı,eğri büyümüş, kırılmış kent estetiğine uygun olmayan 1 adet kokar ağaç, 1 adet (üst bölümü karda kırılmış) karaçam, 1 adet (35-40 derece yan yatmış) sahil çamı ve bir adet(tehlikeli gövde çatalı yapmış) çam ağacının kaldırılmasına karar verildi” . Ve şöyle de bir not düşüldü, “Kenan Albayrak, kesilen ağaçların yerine; 37 adet manolya, 8 adet erguvan, 6 adet süs eriği 4 adet acerglobosum dikileceğini bildirdi.”

Fotoğraflarda köklerini gördüğünüz ağaçlar, hastalıklı, eğri büyümüş ve kent estetiğine uymuyormuş. YAZIK!!!!

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL