banner
Gündem

ALLAH SİZİ ISLAH ETSİN!

Diyanetin laf etmediği, kulağımızın arkasında duran, emeklilerin maaş promosyonu vardı, onu da deliğine yerleştirdiler. Konuyla ilgili bir kısa bir de uzun yazım olacak. Önce kısa yazım: ‘Allan sizi ıslah etsin’..

ALLAH SİZİ ISLAH ETSİN!

Diyanetin laf etmediği, kulağımızın arkasında duran, emeklilerin maaş promosyonu vardı, onu da deliğine yerleştirdiler. Konuyla ilgili bir kısa bir de uzun yazım olacak. Önce kısa yazım:
‘Allan sizi ıslah etsin’
*
Şimdi uzun yazı
*
Emeklilerin sabahın erken saatlerinde banka kuyruklarına girerek maaş promosyonu ile bir nebze nefes almaları caiz değil de, haram yolla elde edilen kazançla yapılan hac mı caizdir?
*
Ya da, diyanet işleri başkanının eşinin çantasının kadın polis tarafından taşınması mı doğrudur?
*
Ya da, diyanetin diğer tüm kurumların üstünde otoparkında ikisi VİP minibüs olmak üzere 53 araç bulunması mı doğrudur?
*
Ya da, senin imamının, vaazında doktorları hedef alarak: ‘Öldürmez misin, dövmez misin, sövmez misin!’ demesi mi doğrudur?
*
Ya da yine senin imamının PİKE’den insanın cinsel uzvunun tahrik olduğunu söylemesi, ‘yatakta geçirilen her boş dakika, şehvete doğru kaymış bir dakikadır ve yatağın şekli, yorgandan battaniyeye varıncaya kadar insanı, bilhassa erkeği gıdıklayan cinsel dürtüleri rahatsız eden bir yapıda olmamalıdır” demesi mi doğrudur?
*
Ya da senin fetvalar kitabında, ‘kişi, karısının ölümü veya onu boşaması halinde karısının kız kardeşi, teyzesi ya da halası ile evlenebilir’ yazması mı doğrudur?
*
Ya da bir babanın kızına şehvet duymasına ilişkin olarak ‘kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duymak, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir. Şehvet duymanın işareti, erkeğin organında bir uyanma, uyanıksa uyanışının artması, kadının da kalbinin heyecanla çarpmasıdır’ demen mi doğrudur?
*
Ya da, millet hayat pahalılığı altında inim inim inlerken, senin bizlerden ‘sabır’ istemen, ‘’şükür etmeyi’ söylemen doğru mudur? Daha ötesine geçerek, senin din işleri yüksek kurulunun, “fiyatları tayin eden, darlık ve bolluk veren Allah’tır” demesi doğru mudur?
*
Ya da, senin hutbeden kılıç sallaman ne kadar doğrudur?
*
Senin her şeye karşı bir fetvan var da; tarikat yurtlarında tecavüze uğrayan, hele ki ‘bir kereden bir şey olmaz’ diyenlere, yine yurtlarda yanarak can veren sabi’lere, bu ülkeyi soyanlara, hırsızlara, rantçılara, çetelere, kokaincilere, küfürbazlara, iş ehliyetsizlerine, fırsatçılara, kayırmacılara karşı bir lafın var mıdır?
*
Bu ülke, millet; din işlerinin devlet işlerine karıştırılmasından, din kaynaklı mahalle baskısından çok çekti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL