banner
Düzce Yerel Genel Güncel

Amacınız köprüleri yapmak mı? yıkmak mı?

“Başarılar itina ile ödüllendirilir.  Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü tarafından”  diye yazan bir birim müdürünün, bağlı olduğu Başkanının her türlü başarıyı ödüllendirip ödüllendirmediğini bilmesi gerekir. Örneğin, 22 sene üzerine Düzce’ye..

Amacınız köprüleri yapmak mı? yıkmak mı?

“Başarılar itina ile ödüllendirilir.  Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü tarafından”  diye yazan bir birim müdürünün, bağlı olduğu Başkanının her türlü başarıyı ödüllendirip ödüllendirmediğini bilmesi gerekir.

Örneğin, 22 sene üzerine Düzce’ye şampiyonluk yaşatan ve bunu tüm engellemelere, tüm sahipsiz bırakılmalara rağmen başaran Düzcespor’un  ne ile ödüllendirildiği  Basın Müdürü tarafından  bilinmekte midir?

Örneğin; Geçen sene Türkiye şampiyonu olan iki güreşcimizin başarısının ne ile ödüllendirildiğini  basın müdürü bilmekte midir?

Bu örnekler çoğaltılabilir.  Onlarca örnek verilebilir sahipsizliğe…

Bu kentin şampiyon olmuş ve Kocaeli gibi büyükşehir takımlarıyla aynı ligde mücadele etme hakkı kazanmış bir Düzcespor’un bu büyük başarısının nasıl ödüllendirildiğini yazabilir mi acaba basın müdürü?  Verilen stad sözünün küçülte küçülte 8 bin kişilik bir yan saha stadına çevrilmesini, takım büyürken inadına yapar gibi stat projesinin küçültülmesini neden ve niçinleriyle anlatabilir mi basın müdürü?

Anlatamaz….

Çünkü Basın Müdürünün önceliği ve asıl görevi, önce başkanının basınla ilişkilerini her ne şartta olursa olsun, doğru yönetebilmektir.  Başkanının sorun yaşadığı basın kurum ve kuruluşlarıyla, basın mensuplarıyla ilişkilerini düzeltmek için çaba harcamalı, yöntem geliştirmeli… Birilerinin önerisi ve aklıyla hiç tanımadığı bir kentte, şehrin dinamiklerini bilmeden kendine hareket alanı oluşturmaya çalışmamalı.  Düzce gibi küçük kentlerde, yaptığınız şeyler, kurduğunuz cümleler, kullandığınız yöntemler kime aittir herkes tahmin edebilir. Çünkü ne siz ilksinizdir ne de son olacaksınızdır yönetilmeye çalışılan.

O yüzden Düzce Belediyesi Basın Müdürü meslektaşımız;

Biz de sizlerin başarılarınızı ödüllendirmek istiyoruz, yanlışlıkla paylaştığınız fişleme listelerinin dışında, yanlış bilgilerle paylaştığınız basın metinleriniz dışında, kendiniz yapıp da sanki biz yapmışız gibi hazırlayıp, kendinize övgü dolu cümleler kurduğunuz röportajlar dışında.

Yaptığınız paylaşımlarınız, asıl göreviniz olan köprü kurmayı bırakın, köprüleri yıkıp, uçurumları büyültmekten başka bir şeye yaramaz ki bu durumda bu kente zarar verir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL