banner
Güncel

ARMAĞAN….

Nevin Çavuş ve İrfan Çavuş ve cennet bahçesinde oynayan Armağanımız. Rahatsızlığı (SMA) musküler dıstrofi hastalığı olan ARMAĞAN ÇAVUŞ… Mükemmel anne babası olduğunu, yıllardan beri hastanelerde olduklarını, kızlarını nasıl sevdiklerini gururla..

ARMAĞAN….

Nevin Çavuş ve İrfan Çavuş ve cennet bahçesinde oynayan Armağanımız. Rahatsızlığı (SMA) musküler dıstrofi hastalığı olan ARMAĞAN ÇAVUŞ… Mükemmel anne babası olduğunu, yıllardan beri hastanelerde olduklarını, kızlarını nasıl sevdiklerini gururla yazıyorum.

Bu çocuklar genellikle çok zayıftır. Nefes alma, emme ve yutma güçlüğü gösterir. Kendi başına oturma aşamasına asla ulaşamazlar. Solunum ve beslenmeye yardımcı olacak mekanik havalandırma ve beslenme tüpleriyle yaşarlar.

Ben bu yazımda İrfan ve Nevin Çavuş’un mücadelesini ve evlatlarıyla beraber kenetlenerek hayatın hem zorluklarını ve bu mücadelenin içinde sevgi=Evlat anlamının ne kadar önemli olduğunu anlatmak istiyorum.

Başından bir an ayrılmadığı, oksijen tüpü, solunum cihazına bağlı kızları Armağanımızın mükemmel, savaşçı, güçlü anne ve babasının ellerinden öpüyorum. Hayatınızı Armağan’a göre yönlendirdiniz ve birbirinize kızınıza nasıl destek verdiğinizi biliyorum.

Bizlere bu zorlukların içinde sevginin önemini de gösterdiniz. Bizlere gerçek sevgiyi, sabrı, huzuru öğrettiğiniz için önce Armağanımıza ve sizlere çok teşekkür ediyoruz. En en en önemlisi de bir babanın İrfan Çavuş’un eşine nasıl destek verdiğini gördükçe imrenirdim ve çok mutlu oldum. Çünkü biz özel annelerin çoğu eşleri tarafından terk edilmiş güçlü kadınlarız.

Nevin Çavuş diyor ki;

Sahi sevgi neydi birine yada bir şeye duyulan duygu mu?  bir insanın yasayabileceği en büyük duygudur bu dünyada… Bu dünyada bir insanın hiç bir şekilde yıkılmaması demektir. Mesela engelli bir evladı olan anneyi düşünün.. Asla hiç bir zorluk onu yıkamaz bu yalan.. Dünyadaki her zorluğu aşar neden mi ? Çünkü o anneyi güçlü kılan bir duygudur, özellikle evladı özelse dünyayı karsısına alır”…

Engelli olan özel evladını okula götürürken kendisi de okumaya karar vererek 40 yaşından sonra üniversite bitirmiş mükemmel anneler var… Yani Nevin Çavuş gibi. Yeni evlenmiş ilk çocuğu engelli o çok sevdiği kocası “baba” bile terk etmişken evladına tek başına sahip çıkarak en iyi şekilde bakmaktır diyor Nevin Çavuş.

Bu yazımda cennet bahçesinde olan Armağanımızı yazdık. Çok sevilerek cennete uğurladık. Allahım  sabırlar versin eli öpülesi güzel anne ve babasına. Nevin Çavuş, sizlerin mücadelenizi sevgiyi güçlülüğünüzü yazarken gururla yazdım.  Armağanımız hep dualarımızda..

Armağanım sen hakkını helal et bize. Bizim hakkımız helal olsun son damlasına kadar. Seni tanıdığımız için bizler çok şanslıyız güzel kızım. Bizlere oradan dua et bir tanem. Cennet kokulumuz, şimdi orada cenneti renklendiriyorsun biliyoruz. Seni çok seviyoruz. Özellikle annen baban.. Cennet meleğimiz hep bizlerin yanında ol ….

 

YORUMLAR (1)

  1. Nevin çavuş diyorki:

    Emeğine sağlık güzel arkadasim güzel anne bu dünyaya gönderilen melekleri böyle annelere emanet ediyor rabbim İYİKİ sizi tanıdım Ömür ve NİLDEM bilgin ❤️🤲❤️🤲🌹🌹😘😘

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL