banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Asar 6 km’den ibaret mi??

Düzce’nin tam ortasından geçen Asar Deresi, Haydar Gördebil köprüsü ile film platosu arasında mı? Yukarısı ve aşağısı Asar suyu değil mi? Haydar Gördebil Köprüsünden yukarısını temizlemeyince, aşağıdaki temizlik ne kadar..

Asar 6 km’den ibaret mi??

Düzce’nin tam ortasından geçen Asar Deresi, Haydar Gördebil köprüsü ile film platosu arasında mı? Yukarısı ve aşağısı Asar suyu değil mi? Haydar Gördebil Köprüsünden yukarısını temizlemeyince, aşağıdaki temizlik ne kadar temizlik sayılır? Yukarıdan akan pislik temizlenen kısma etki etmiyor mu?

 

Tüm bu soruları çoğaltmak mümkün. Çünkü görünen o ki Düzce Belediyesi Aras Deresi olarak sadece Haydar Gördebil Köprüsü ile Flim Platosu  arasını görüyor.

 

Düzce Belediyesi Fen İşleri, Su ve Kanalizasyon, Temizlik İşleri, Park ve Bahçeler ile Destek Hizmetleri Müdürleri Ekim ayı başında bir araya gelerek Asar Deresinin temizliği ile ilgili güç birliği oluşturmuştu. 5 müdürlüğün yaptığı yaklaşık 6 km’lik alanı temizlemek oldu. Temizlenen alanda  ise düzenli temizlik yapılmadığından otlar yeniden dere yatağını kaplamaya başladı.

Film platosundan aşağıya doğru gittiğinizde, Asar Deresinin asıl yüzüyle karşılaşıyorsunuz. Etrafında yerleşim yerlerinin olduğu dere çöplükten geçilmiyor. İnsansal atıkların yanı sıra doğal yaşamın getirisi yosun ve bitkilerde almış başını gidiyor.

5 müdürlüğün oluşturduğu güç birliğinden nasibini alamayan Asar Deresi Ağa Mahallesi, Kiremit Ocağı kısımlarında Asar deresi dereden ziyade çöplük gibi.

Daha yukarı çıkıldığında, yani Haydar Gördebil köprüsü’nün üst taraflarında da durum farklı değil. Dere içinde yer alan insalsal atıkların yanı sıra, bitkiler burada dere yatağını tamamen kaplamış durumda. Mevlana Kız Meslek Lisesi boyunca Asar Deresi tamamen yeşil otlar ve sarmaşıklarla kaplı. Henüz el değmemiş olan Derenin bu kısmından akan pis su Düzce merkezden geçen ve 5 müdürlüğün güç birliği ile temizlenen kısmını da pisletiyor.

Sadece şehir merkezinde göstermelik yapılan Asar Deresi temizliği ne aşağı kısımda ne de yukarı kısımda yapılmamış. 5 Müdürlük bir araya gelerek sadece 6 kilometrelik bir kısmı temizlemiş.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL