banner
Güncel

ASAR SUYU MALZEME DOLU!

Geçtiğimiz aylarda yaşanan sel felaketinden Düzce merkezi Asar suyunun içindeki malzemenin temizlenmesi ile kurtulmuştu. Yaşanan sel felaketi ile önce suları kesilen yetkililerin en az 5 gün derken başkan Özlü’nü suların..

ASAR SUYU MALZEME DOLU!

Geçtiğimiz aylarda yaşanan sel felaketinden Düzce merkezi Asar suyunun içindeki malzemenin temizlenmesi ile kurtulmuştu.
Yaşanan sel felaketi ile önce suları kesilen yetkililerin en az 5 gün derken başkan Özlü’nü suların gelmesi için tüm uyarılara rağmen, iki gün diyerek millete önce umut sonrada umutsuzluk vermişti,
Düzce’nin en büyük şansı, sel öncesinde Asar suyunun zemininde biriken malzemelerin temizlenmesi ve olası bir selde Asar suyunun taşmasının engellenmesi olmuştu.
Sel sonrasında Asar suyundan akan suyun debisi iyice düştü.
Suyun aktığı alan ise diğer yerlerin kum ve çakıl gibi malzemeler dolması yüzünden çok küçük bir alana bırakıldı.
Belediye veya DSİ yetkilileri sel öncesinde olduğu gibi, suyun zeminini yeniden temizleyip hem Asar suyun daha temiz bir zeminden akmasını sağlamaları ,hem de suyun zemininde biriken malzemeyi de temizleyip bir yerlerde kullanmaları imkanına kavuşacaklar.
İklimlerin değişmesi nedeniyle nerede ve ne zaman yoğun yağmur yağacağı belli olmadığından , Asar suyunun tabanında yapılacak temizlik Düzce Merkez’i olası bir selden de kurtarmış olacak…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL