banner
Düzce Yerel Gündem

ASAR’DA AĞAÇ DALLARINDAN DOĞAL BENTLER

Dere ıslahı yapıyoruz, sel baskınlarına karşı önlem alıyoruz diye etrafından bir tane ağaç bırakılmayan Asar Deresi’nin içinde ağaç dallarından bentler oluştu. Kışa girerken, su baskınına karşı tedbir alıyoruz, diyerek, etrafında..

ASAR’DA AĞAÇ DALLARINDAN DOĞAL BENTLER

Dere ıslahı yapıyoruz, sel baskınlarına karşı önlem alıyoruz diye etrafından bir tane ağaç bırakılmayan Asar Deresi’nin içinde ağaç dallarından bentler oluştu.

Kışa girerken, su baskınına karşı tedbir alıyoruz, diyerek, etrafında ne kadar ağaç varsa kesilen ve güya dere yatağı genişletilen Asar Deresi’nin içinde, kesilen ağaçların dalları bent oluşturdu. Etrafı temizlenen ancak kesilen ağaçların dalları dere içinde bırakılan Asar Deresi, artık su baskınlarına karşı daha savunmasız. Dere yatağı boyunca farklı alanlarda kümelenerek bentler halinde bir araya gelen ağaç dalları suyun akışını da değiştiriyor. Sel baskınları için büyük tehlikeye sebep olan dere içindeki ağaç çöplerinin acilen temizlenmesi gerekiyor. Yüksek kesimlerdeki karların erimesiyle su seviyesinin daha da artacağı ve bahar aylarına girdiğimiz şu günlerde yağmurun şiddetli yağabilecek olma riskine karşı tedbirlerin alınması şart.

Etrafındaki  koca koca ağaçları kesip seli önlemeye çalışacağınıza, dere içindeki çöpleri temizleyip dere yatağını rahatlatsanız da yeterdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL