Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Avukatlara bulaşan virüs delegeye bulaşmıyor mu?

Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararla, sivil toplum kuruluşları, odalar, meslek kuruluşları, birlikler ve kooperatifler etkinlik yapamayacak. Ancak Siyasi partiler kongre yapabilecek. Virüs  seçim yapmayı planlayan Barolarda avukatlara bulaşırken, kongre..

Avukatlara bulaşan virüs delegeye bulaşmıyor mu?

Korona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararla, sivil toplum kuruluşları, odalar, meslek kuruluşları, birlikler ve kooperatifler etkinlik yapamayacak. Ancak Siyasi partiler kongre yapabilecek. Virüs  seçim yapmayı planlayan Barolarda avukatlara bulaşırken, kongre yapacak olan siyasi partilerin üyelerine bulaşmıyor.

 

Sağlık Bakanlığının önerisi, Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiye kararı doğrultusunda, İçişleri Bakanlığınca yayımlanan, dün  itibarı ile sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek etkinliklerin 1 Aralık’a kadar ertelenmesine yönelik genelge baro seçimlerini de etkileyecek.

3-4 Ekim tarihlerinde Düzce Barosu 11. Seçimli olağan kurulunu yapacakken, dün  Sağlık Bakanlığının yazıları ve Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiye kararı doğrultusunda, mevsimsel etkiler de göz önünde bulundurularak aldığı kararla sivil toplum kuruluşları (Dernek, Oda, Vakıf, Sendika, Birlik vb.), kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları (Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Mühendis ve Mimarlar Odası, Baro Başkanlığı, Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odası vb.), birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek olan etkinliklerin ertelenmesine karar verildi.  Karar kapsamında Düzce Barosunun bugün ve yarın yapacağı seçimli olağan kurulu virüsün yayılma tehlikesi nedeniyle ertelendi.

 

AK PARTİ’DE KONGRE VAR

Düzce Barosu ve Türkiye genelindeki tüm Baroların seçimleri alınan kararla ertelenirken,  yarın Düzce’de 18 Temmuz KAPALI spor salonunda saat 11.00’da  AK Parti Düzce Merkez İlçe olağan kongresi yapılacak.

 

VİRÜS AK PARTİLİLERE BULAŞMIYOR MU?

Baro seçimlerinde bir araya gelerek Baro Başkanını seçecek olan avukatlara virüsün bulaşma ihtimali göz önüne alınırken, AK Parti’li bir çok delegenin Kapalı Spor salonunda bir araya gelerek Merkez İlçe Başkanını seçeceği kongrede delegelere  virüsün bulaşma ihtimali yok mu?

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL