banner
Güncel

BAHANELER BİZİ ARTIK OYALAMIYOR

AHALİ’nin geçtiğimiz sayısında gündeme getirdiği  ‘Konuralplilere ceza mı veriliyor? Yıkılıp yıkılıp yerine bir şey yapılmayan tek yer” başlıklı haberimize, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli sosyal medyasından cevap verdi. Gösterişli’nin..

BAHANELER BİZİ ARTIK OYALAMIYOR

AHALİ’nin geçtiğimiz sayısında gündeme getirdiği  ‘Konuralplilere ceza mı veriliyor? Yıkılıp yıkılıp yerine bir şey yapılmayan tek yer” başlıklı haberimize, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli sosyal medyasından cevap verdi.

Gösterişli’nin verdiği cevap aslında yazdıklarımızla gündeme getirdiğimiz  Konuralp’in bu güne kadar nasıl unutulduğu ile ilgili haberimizi doğruluyor.

Yıkıldı ve yapılmadı dediklerimizin aslında yapılmadığını zaten Başkan Yardımcısı da yazmış. Arada ki tek fark kendisi çeşitli bahaneler üretmiş.

Öncelikle bir Konuralpli olarak ben deniz bu bilgilerin tamamına kendim bizzat sahibim. Yıkılan ve yapılmayan o kadar çok şey var ki…

Ve evet sizin de bunlar için üreteceğiniz fazlasıyla bahaneniz var….

Ama bu bahaneler sizin sorununuz, Konuralpliler olarak bizlerin sorunu değil.

Firmanın işi bırakması bizi neden ilgilendirsin. Firmaya ihaleyi halk olarak biz vermedik, sizler verdiniz…

Başlayan ve hibesi alınan projeler başkan değiştiği için yarım kaldı.. BİZE NE???

Giden de sizdendi… Gelen de..

Yıktığınız okulun yerinde tarihi hamam çıkmış yerine bir şey yapılamıyormuş!!!!

Bunu yıkmadan önce düşünecektiniz. Konuralp bir baştan bir başa sit alanıdır. Nereye kazma vursanız altından tarih fışkırır.  Bunu bilmek için kain olmaya gerek yoktur. Şehre hakim olan her birey bu durumu bilir.

Parkı kapattınız müze bahçesini genişletecekmişsiniz. 1 yılı geçti o park kapanalı. Müze bahçesinde bir genişleme göremedik.

Ez cümle… Bahaneleriniz sizin olsun, bize icraat lazım.

Kim neden yapmış, kim neden yıkmış ilgilenmiyoruz.

Bizi ilgilendiren tek kısım yapılmamış olmasıdır.

Bizim dönemimizde olmadı bunlar diyebilirsiniz tabiki.  Biz yapılmayanlarda kişileri baz almıyoruz kurumları baz alıyoruz. Yani bu yaşananlarda muhatap Düzce Belediyesi’dir. Çünkü döneminde yapılan açıklamalar belediye tarafından yapılmış, halka belediyenin projeleri olarak lanse edilmişti.

Bu arada Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün Kırk basamaklardaki kazı çalışmalarını sonuna kadar destekliyor, Düzce Belediyesi’nin bu güne kadar yaptığı en vizyon proje olarak bu projeyi görüyorum. Eğer projeyi tamamlamak Faruk Özlüye nasip olursa ise o zaman tarihe adını altın harflerle yazdırmış olacak.

Ama onun dışındaki tüm problemler şimdilik baki.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL