banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Bahçeşehir Yönetim ve site AŞ takdir topluyor

Adı değiştirilerek Bahçeşehir yapılan kalıcı konutlarda Düzce Belediyesi tarafından kurulan Bahçeşehir Yönetim ve site AŞ, faaliyetlerine başlıyor. Bir yıllık anlaşmalar yapan Şirket, aylık 40 TL ödemeyi avukatlar vasıtasıyla tahsil ediyor…

Bahçeşehir Yönetim ve site AŞ  takdir topluyor

Adı değiştirilerek Bahçeşehir yapılan kalıcı konutlarda Düzce Belediyesi tarafından kurulan Bahçeşehir Yönetim ve site AŞ, faaliyetlerine başlıyor. Bir yıllık anlaşmalar yapan Şirket, aylık 40 TL ödemeyi avukatlar vasıtasıyla tahsil ediyor.

1999 depreminin ardından kurulan kalıcı konutların adı,  2020 yılı başında Bahçeşehir olarak belirlenmiş, her birimizin bu fikrin altından ne çıkacak diye merakla beklemiştik.  Hemen akabinde Mart ayında Bahçeşehir Yönetim ve Site AŞ adı altında Düzce Belediyesi tarafından bir şirket kurulmuş ve Bahçeşehir yönetimi bu şirkete bağlanmıştı. Şirketin Aylık 40 TL site aidatı toplayacağı da gündeme gelmişti.

Bahçeşehir AŞ çalışmalarına başladı.  Anlaştığı ada yönetimleri bina bazında ödedikleri aylık 40 TL karşılığında, bina ortak alanlarının, kat koridorlarının, sosyal alanların temizlenmesi ve kontrolü, bahçe ve çevre temizliklerinin yapılması, çöplerin toplanması ve çöp toplanma  alanına götürülmesi, ortak bahçe, spor sahası ve yürüyüş yollarının gün içinde süpürülmesi işlemlerini yapıyor.

Şirket yönetimi ayrıca hafta iki kez, ortak alanlardaki tüm kapı cam ve çerçeveleri siliyor, tüm merdivenleri  paspaslıyor. Ayda bir de kat koridor duvarlarını silerek, örümcek ağlarını alıyor ve ortak alan koridorlarını yıkayarak cilalıyor. Şirket ayrıca pandemi nedeniyle ayda bir kez  bina içlerini dezenfekte ediyor.

Tüm bu işlemleri 40 TL karşılığında yapan Bahçeşehir AŞ, ödemeyi yapmayan binalar için avukatlar aracılığı ile tahsilat yöntemini seçiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL