Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Başlıyor denilmesinin üzerinden 39 gün geçti

  18 Ağustos tarihinde Düzce Belediyesi tarafından servis edilen “Düzce Belediyesi şehir merkezinden geçen derelerde temizlik ve bakım çalışmalarına Karaca Deresi ile devam edecek” haberinin üzerinden 39 gün geçti. Karaca..

Başlıyor denilmesinin üzerinden 39 gün geçti

 

18 Ağustos tarihinde Düzce Belediyesi tarafından servis edilen “Düzce Belediyesi şehir merkezinden geçen derelerde temizlik ve bakım çalışmalarına Karaca Deresi ile devam edecek” haberinin üzerinden 39 gün geçti. Karaca deresi otlardan geçilmiyor.

 

Düzce Belediyesi’nin 18 Ağustos 2020 tarihinde kendi sitesinden yayınladığı haberinde “Şehir merkezinden geçen Asarsuyu Deresi’nde devam eden temizlik çalışmasının büyük bir kısmı tamamlandı. Düzce Belediyesi ve DSİ ekipleri, Karaca Deresi’nde de temizlik çalışmasına başlıyor.

 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Karaca Deresi’nde ilk kez yapılacak temizlik çalışmasının 15 gün gibi kısa bir süre içinde tamamlanacağını söyledi. Ayrıca dere yataklarında yürütülen temizlik çalışmalarının uygun zamanlarda düzenli olarak tekrarlanacağını da sözlerine ekledi.

 

Mevsimsel yağışların neden olduğu toprak birikintileri, dere yataklarına bilinçsiz şekilde atılan moloz ve çöplerden kaynaklanan kirliliğe karşı yapılacak temizlik çalışmaları, hafif iş makineleri ile yapılacak. Dere yatağının 8 kilometrelik taşkın koruma tesisi tamamlanmış bölümünde yapılacak temizlik çalışması ile yatağa biriken yosunlar, toprak birikintileri ve su akışını engelleyen yapılar bertaraf edilecek” denildi.

 

Aradan geçen 39 günde Karaca deresinde herhangi bir çalışma yapılmadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL