banner
Sağlık

BAYRAMLAŞMA İÇİN AÇIK ALANLAR TERCİH EDİLMELİ!

Salgın nedeniyle son 2 yıldır bayramlaşmalar uzaktan oluyor. Bu Kurban Bayramı’na da sayılı günler kala uzmanlar uyarıyor: Bayramlaşmak için açık alanlar tercih edilmeli, temastan kaçınmalı. 2 yıla yakın bir süredir..

BAYRAMLAŞMA İÇİN AÇIK ALANLAR TERCİH EDİLMELİ!
Salgın nedeniyle son 2 yıldır bayramlaşmalar uzaktan oluyor. Bu Kurban Bayramı’na da sayılı günler kala uzmanlar uyarıyor: Bayramlaşmak için açık alanlar tercih edilmeli, temastan kaçınmalı.
2 yıla yakın bir süredir tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs, her şeyi olduğu gibi bayramlaşmaları da etkiledi. Salgın nedeniyle o eski kucaklaşmalar olamıyor, kalabalık sofralar kurulamıyor.
 
Uzmanlar, yaklaşan Kurban Bayramı’nda da bayramlaşmak için açık alanların tercih edilmesi gerektiğinin altını çiziyor.
 
Bayramda dikkat edilmesi gerekenleri Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Recep Demirhan anlattı.
 
“Tedbirlere ödün vermeden harfiyen uymalıyız ki bayramdan sonrası bizler için hüsran olmasın. Özellikle kapalı alanlarda çok dikkatli olmalıyız. Maskeye, mesafeye ve hijyen kurallarına uymamız gerekiyor. Bayramlaşmayı aynı aile içinde de olsak uzaktan yapmalıyız. Mesela uzaktan selamlaşmalıyız. Öpüşüp sarılmamız gerekmiyor. Kapalı ortamlarda çok uzun süre, özellikle ailenin dışında misafirimiz olduğunda, birlikte kalmamaya dikkat etmeliyiz. Açık alanlarda bayramlaşılırsa, virüsün ortamda bulunmasını ve bulaş oranını azaltmış oluruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL