banner

Bebeğimin ölümüne sesiz kalıyorlar

Bir yaşındaki oğlu  SMA TİP 1 hastası Yiğit’in tedavisinde kullanılan ve kesin sonuç veren ZOLGENSMA ilacının Türkiye’ye gelmesi için onay bekleyen Fikri Tezcan, yaşadığı süreci anlattığı AK Parti İl Başkanı..

Bebeğimin ölümüne sesiz kalıyorlar

Bir yaşındaki oğlu  SMA TİP 1 hastası Yiğit’in tedavisinde kullanılan ve kesin sonuç veren ZOLGENSMA ilacının Türkiye’ye gelmesi için onay bekleyen Fikri Tezcan, yaşadığı süreci anlattığı AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün olaya duyarsız kalmalarına isyan etti. Tezcan, “Kimseden maddi anlamda bir şey istemiyorum. Sadece ilacın Türkiye’ye getirebilmemiz için Sağlık Bakanlığının onay vermesi gerekiyor. Destek istediğim kısım onay kısmı. Durumu sağlık bakanlığına ve Sayın Cumhurbaşkanımıza iletmelerini talep ettiğim ve hatta yalvardığım Keskin ve Özlü, kulaklarını kapatıp bebeğimin ölümüne sessiz kalıyorlar” dedi.

 

Sosyal medya üzerinden Düzce AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ile yaşadıkları süreci tek tek anlatan Tezcan, “Bir baba evladını yaşatmak için ilaç parasını toplamış ilacın girişine izin istemiş sizlerden yardım dilenmiştir. Ama siz bir il başkanı olarak gideceğiniz yerlerde ben bir bebeğe bile sahip çıkamadım diyebilecek misiniz? Gözünüzü kapatınca benim evladımı kendi evladınızın yerine  koyabilecek misiniz? Kulaklarınızı tıkayarak bir bebeğin yaşam mücadelesine sesiz kalmak AK Partinin vizyonuna yakışıyor mu?” diyerek Mustafa Keskin’e sitemde bulundu.

 

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’den tüm randevu taleplerine cevap alamadığını belirten Tezcan, “Sayın Bilim Sanayi ve Teknoloji eski bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye 2 arkadaşım gitti. Neden iki arkadaşım gitti? defalarca randevu istedim vermedi. Herkese kapım açık ifadesi gerçeği yansıtmıyor.  Yanına giden arkadaşlarımdan bir tanesi belediye meclis üyesi diğeri il genel meclisi üyesi. Kendisi arkadaşlarıma benim konuyu mesajla kendisine iletmemi istemiş.  Ramazan ayında yani 13 Mayıs’da durumu kendisine anlattığım mesajı ilettim.  15 Mayısta tekrar mesaj attım ve hatırlattım. 19 Mayıs’ta tekrar mesaj attım.19 Mayıs’ta yazdığım mesajıma  cevap verdi. Sayın Sağlık Bakanımızın yardımcısı Halit Erdemir beye rica ettim sizin konuyla ilgili” dedi.

 

Ondan sonra 23 Temmuz’a kadar Bakanımızdan konuyla ilgili  bir dönüş olmadı. Bu süreçte ben  Özlü’den defalarca randevu istedim vermedi. 23 Temmuz’da ise tekrar mesaj attım. Çocuğumun hastalığını, ilacın bizim için önemini tekrar anlattım. 5 milyon üzerinde mülteciye yardım eden, dünyada ki tüm Müslüman kardeşlerimize yardım eden sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Düzce’nin büyüğü olarak sizden bir baba olarak yardım istiyorum. Lütfen bana yardım edin diye yalvardım.  Sayın Özlü cevaben “Sağlık Bakan yardımcımız sayın Erdemir beye rica etmiştim. İlaç ve eczacılık genel müdürüne tekrardan söyledim. Şimdi talebimizi tekrarlıyorum” dedi.  Ve “Bu ilacın deva vermediğini faydalı olmadığını, ilaç firmasının bu ilacı satmak için insanlara yalan söylediğini düşünüyor sağlık bakanlığı” diye de mesajına ekledi.

 

Sonrasında ben ilaçla ilgili tüm topladığım raporları, FDA ve EMA nın onaylarını, Sağlık Bakanımızın FDA ve EMA ile yaptıklarını söyledikleri anlaşmayı anlattığı haberleri hepsini Sayın Özlü’ye mesaj olarak attım ve bu gün artık Ekim ayındayız ve herhangi bir geri dönüş alamadım.

 

Şimdi Sayın Faruk Özlü’ye soruyorum;

Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanı olarak dünyanın en pahalı ilacının fayda vermeyeceğine kendiniz inandınız mı?

 Devletimize sağlık bakanlığına bir yükümüz yok , zaten ilacın parasını eşimle dostumla bir şekilde topladım diye söylemime rağmen Düzce’nin evladına sahip çıkmadınız, çıkmamaya devam ediyorsunuz, kılınızı kıpırdatmamaya da devam edecek misiniz?

Evladını yaşatabilmek için yardım isteyen babaya randevuyu ne zaman vereceksiniz?

Şayet Sağlık bakan yardımcısına söylediniz ve kendisi de size bu ilacın hastalığa çare olmadığını söyledi ise, o zaman benim size yazdıklarımı  kendisine sordunuz mu?

Seçim öncesi  sizler whatsapp’tan iş bitiren belediye başkanı olarak karşımıza çıktınız. Randevu verseydiniz size bilimsel verileri ve makaleleri sunacaktım ve siz belki de bir bebeğin hayatına dokunacaktınız. Bu yaptıklarınız AK Partinin insana verdiği değerle örtüşüyor mu sayın Başkan?

İnşallah İl Başkanı sayın Keskin gibi kulaklarınızı tıkayıp duymazdan gelmezsiniz, cevaplarınızı kamuoyuyla paylaşırsınız” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL