Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Belediye daha fazla insiyatif almalı

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, pandemi döneminde bazı belediyelerin çalışmalarından örnekler vererek, Düzce Belediyesini daha fazla insiyatif almaya davet etti.   Er, “Pandemi süreci bütün ülkeyi, özellikle..

Belediye daha fazla insiyatif almalı

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, pandemi döneminde bazı belediyelerin çalışmalarından örnekler vererek, Düzce Belediyesini daha fazla insiyatif almaya davet etti.

 

Er, “Pandemi süreci bütün ülkeyi, özellikle de hane halklarını ve esnafı derinden etkilemiştir ve etkilemeye devam etmektedir. Halkın, Devletine en çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde , parti ayrımı gözetmeksizin bir kaç belediyenin vatandaşlarına yaptığı hizmeti Düzcelilerin ve özellikle de Düzce Belediyesi’nin dikkatine sunmak isteriz.

Mesela , AK Partili Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle kapanan işyeri sahiplerine 1500 TL destek vereceğini, bu işyerlerinde çalışan kişilerin meskenlerindeki su ücretlerinde de yüzde 50 indirim yapacağını ve son önlemler kapsamında işyeri kapanan esnafa 1500 lira yardım yapacağını duyurmuştur.

Millet ittifakı Adana Büyükşehir Belediyesi ise ekipleri salgınla mücadelede testi pozitif çıkanlara yemek, ortak kullanım alanlarında dezenfekte ve sokak canlılarına mama ile yemleme hizmetlerini vermeye devam etmektedir.

Ak Partili Bursa Büyükşehir Belediyesi işyerleri kapanan işletme sahiplerinin mesken su faturalarına 1 Aralık’tan itibaren, süreç bir ay sonra normalleşse bile en az 3 ay boyunca yüzde 50 indirim uygulayacağını, süreç uzarsa uygulamanın da uzatılacağını belirtti. Ayrıca işyerlerini kapatmak durumunda kalan işyeri sahipleri ve bu işyerlerinde çalışan vatandaşlarımız için 70 bin adet gıda destek paketi hazırlanacağını ve Belediyeye ait yerlerdeki kiracılardan kısıtlılık süresi bitene kadar kira ve işgaliye ücretlerini almayacağını ve bu süreçte işyerlerindeki faaliyetlerini durdurmak durumunda kalan esnafımıza, önceki dönemdeki belediye alacaklarından dolayı herhangi bir yasal takip yapılmayacağını duyurdu” dedi.

Bolu Belediyesi’nin pandemi sürecinde 35 milyon TL harcama yaptığını belirten Er, “Millet ittifakı Bolu Belediyesi Başkanı Tanju  Özcan ise karantina altında olan hastalara sabah kahvaltısı ve akşam yemeği desteği vereceğini duyurdu. Ayrıca İşini kaybeden ve maddi olarak zor günler yaşayan 30 bin aileye gıda kolisi desteği yapıldığını, 3 bin 500 kişiye her gün iki öğün sıcak yemek verildiğini kamu oyu ile paylaştı.

Ayrıca Karantinada olan vatandaşlara sabah kahvaltısı ve akşam yemeği hizmeti sunup Tüm belediye kiracılarından 3 ay boyunca kira alınmadı. Tüm esnaf 3 ay boyunca çevre temizlik ve ilan reklam vergisinden muaf tutuldu. Bolu Belediyesince Pandemi döneminde toplam 35 Milyon TL harcama yapıldı” dedi.

 

Düzce Belediyesinin pandemi döneminde yaptığı çalışmaları halkla paylaşmasını ve daha fazla insiyatif almasını beklediklerini belirten Er, “Düzce Belediyesinin Pandemi sürecindeki performansının ise artması gerektiğine inanıyoruz. Bizler de Düzce Belediyesinden, esnafımızın ve vatandaşımızın telefonlarına ödeme tarihlerini hatırlatan mesajlar yollamasından, tavan fiyattan hizmet bedeli belirlemesinden ve mal ve hizmet zamları üzerinde çalışılmasından ziyade bu tip destek paketleri açıklamasını ve daha fazla inisiyatif almasını beklemekteyiz.   Pandemi döneminde Belediyemizin yapmış olduğu direk ve endirekt katkılar ile alakalı bir açıklamanın halkı bilgilendirme acısından doğru olduğunu düşünüyor, bunu Belediye yetkililerinden bekliyor, Belediyemizi bu zor zamanda daha fazla inisiyatif almaya davet ediyoruz” dedi.

 

Bu meşakkatli günleri ancak Devlet- vatandaş işbirliği ile ve el ele vererek atlatabiliriz

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL