banner
Gündem

BELTAŞ İLE İLGİLİ YALAN SÖYLEMLER VE ÇIKAR İLİŞKİLERİ

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Beltaş üretim tesisinin açılışında  “Düzcemize özgü hammadde ile üretimleri gerçekleştirilen taşlarımız kentimizin dört bir yanında kullanılıyor” demişti.  Yani Düzce’den çıkardıkları hammaddeyi Beltaş tesislerinde üretip Düzce’de..

BELTAŞ İLE İLGİLİ YALAN SÖYLEMLER VE ÇIKAR İLİŞKİLERİ

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Beltaş üretim tesisinin açılışında  “Düzcemize özgü hammadde ile üretimleri gerçekleştirilen taşlarımız kentimizin dört bir yanında kullanılıyor” demişti.  Yani Düzce’den çıkardıkları hammaddeyi Beltaş tesislerinde üretip Düzce’de kullandıklarını ifade etmişti.

 

Ancak Beltaş’ın başına eski milletvekili Fevai Arslan getirildikten sonra, bir takım iddialar ortaya atılmış, kullanılan hammeddenin Arslan’nın  gizli ortaklığı bulunan bir firmadan alındığı gündeme gelmişti.  İstanbul Caddesine örülen taşların da buradan alındığı iddialarına Arslan, “Ham madde  daha önce nereden alınıyorsa oradan alınıyor” diye cevap verdi.

 

Beltaş’ın başındaki adam Fevai Arslan’ın bu söylemi, Özlü’nün, “Düzcemiz’in öz zenginliği, doğal taşlarımızı üretim ve işleme kapasitemizde yaptığımız iyileştirmenin ardından şimdi sıra vitrinimizde” açıklamasında bahsettiği, kendi öz kaynaklarımız ve yine Düzce Belediyesi’nin 7 Aralık 2020’de servis ettiği haberde  geçen  “Özlü’nün Düzce’nin doğal taşlarının Millet Bahçesi’nde kullanılmasının Düzce’ye prestij sağlayacağını belirtmesinin ardından BELTAŞ hareket geçerek Millet Bahçesinin tüm üst yapı estetiğinde kullanılacak olan Düzce bölgesinde çıkan doğal taşların değerlendirilmesi için kollarını sıvadı”  cümlesinde taşların Düzce Bölgesinden çıkarıldığı söylemini de çürüttü.

13 Ocak’ta Özlü tarafından, “kendi öz kaynaklarımızı kullanıyoruz, Düzce’ye özgü hammadde ile üretim yapıyoruz” söylemini yalanlayan Arslan, “ 10 yıl önce nerden taşlar  geliyorsa, nerden alınıyorsa şimdi de ordan geliyor ve işleniyor… Bu  fabrikaları biz bulmuş değiliz.  10-12 yıldan beri nerden geliyorsa ordan geliyor” diyerek taşların, Düzce’nin kendi taşı olmadığını söyledi.

Şimdi SORUYORUZ

BELTAŞ’ın kullandığı taşlar, Faruk Özlü’nün dediği gibi Düzce’nin öz kaynakları mı? Yani Düzce’den çıkarılan taşlar mı kullanılıyor?

Fevai Arslan’ın kendisiyle ilgili iddialara cevap vermek için yaptığı açıklamada söylediği gibi, 10 yıldır nereden alınıyorsa oradan mı alınıyor?

Eğer Düzce’nin öz kaynakları kullanılmıyorsa Sayın Özlü neden böyle bir açıklama yaptı?

Yoksa Bu söylemlerin yapıldığında Beltaş’ın başında olmayan Fevai Arslan’ın 18 Mar 2021 tarihinden itibaren  Beltaş Yönetim Kurulu Başkanı olmasıyla birlikte mi taşlar dışarıdan alınmaya başlandı?

Son bir soru daha: Fevai Arslan’ın savunuculuğunu yapan basın kuruluşu sahibinin Beltaş’a alt malzeme temin ettiği doğru mu? Kendi tabirleri ile “Sizin menfaatinizde Beltaş’a malzeme satmak mı?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İmage To Text Windows 11 Key

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL