banner
Düzce Yerel Gündem

BİR BAŞARISIZLIK HİKAYESİ

Doğa’nın Düzce’ye verdiği en büyük nimetler arasında tabiat yer alır. Kurugöl’de bunlardan birisidir. Ankara istikametine giderken, sol tarafta bulunur. Her dönem Düzce’nin en ilgi çeken, herkesin talip olduğu ama bir..

BİR BAŞARISIZLIK HİKAYESİ

Doğa’nın Düzce’ye verdiği en büyük nimetler arasında tabiat yer alır.

Kurugöl’de bunlardan birisidir. Ankara istikametine giderken, sol tarafta bulunur. Her dönem Düzce’nin en ilgi çeken, herkesin talip olduğu ama bir türlü tesis yapılamayan yeridir. Türkiye Seyahat acenteleri birliği otel, konferans salonu ve yaşlılar için kampus yapılması için yer ararken İznik’den bir teklif gelir. Gelin buraya yapın diyerek ücretsiz arsa bile teklif edilir.  TÜRSAB  yönetimi tarafından tam karar alınacakken Düzceli  turizmci Ercan Güner devreye girer ve Düzce Kurugöl’ü tavsiye eder. Zamanın Düzce valisi Zülkif Dağlı ile görüşülür, sonra belediye başkanı Özlü ile görüşülür. Tamam olur denir çark çalışmaya başlar. TÜRSAB’dan insanlar gelirler Kurugöl’ü görürler, İstanbul Ankara arasında olması da bir avantaj olur.. Hatta TÜRSAB genel kurulunda Başkan Bağlıkaya üyelere İstanbul Eyüp kongre merkezinde yaptığı bir toplantıda,  Kaynaşlı’da  bir tesis yapacaklarının müjdesini verir ve büyük alkış alır.. Başkan Özlü tarafından Düzce’den 3 kişilik heyet Ankara’ya gönderilir. Orman bakanlığında durum incelenir ancak Kurugöl’e  bungolov dışında bina yapılmasının mümkün olmadığı öğrenilir…Belediye başkanı Özlü ile görüşülür .Çalışmaları yapın  Avam  planını hazırlatın gelin “ben Ankara’ya götürür onayı alır gelirim” der …  Avam  plan ücreti mukabili bir firmaya verilir çizimler yapılır.. Kurugöl alanı harika şekilde planlanır. Başkanın Ankara’ya gidip planı onaylatması gerekirken Başkan “Orası olmazsa başka yer gösteririz” gibi baştan savma cevaplar ile planı götürmez ve TÜRSAP başkanı Firuz Bağlıkaya  üyelerine verdiği sözü tutamayan başkan durumuna düşer. Düzce belediye başkanı Özlü ise yine Düzce’nin önünün kapatılması konusuna imza atan başkan olarak tarihdeki yerini alır.

Hikayenin sonu tabi ki böyle bitmez. Kurugöl en son yapılan ihalede  Beltaş’a kalır. 1,5 yıl gibi bir sürede bitirilemeyen TÜRSAB projesi en son Başkan Özlü tarafından ,Beltaş başkan yardımcısı Lale Çakır’ın kucağına bırakıldı ve “Bu işi bitirin TÜRSAB’la sözleşmeyi yapın  denildiği öğrenildi.

Hikayenin sonu tam olarak ne zaman ve nasıl  bitecek bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL