banner
Düzce Yerel Gündem

BİR GARİP VİYADÜK HİKAYESİ!!

Bir kapatıp bir açılarak , insanlara eziyet edilen Kervan kavşağında yine hüsran yaşanıyor. Açıklanan proje de viyadüğün gerek olmadığına karar veren Düzce Belediyesi, kavşağın eski haline benzer bir düzenleme ile..

BİR GARİP VİYADÜK HİKAYESİ!!

Bir kapatıp bir açılarak , insanlara eziyet edilen Kervan kavşağında yine hüsran yaşanıyor. Açıklanan proje de viyadüğün gerek olmadığına karar veren Düzce Belediyesi, kavşağın eski haline benzer bir düzenleme ile trafik sorunun çözmeyi hedefliyor.

 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, en çok üzerinde durduğu konuların başında gelen Ulaşım Master Planı kapsamındaki Fiskomar Kavşağı projesini hayata geçirmeye kararlı adımlarla devam ediyor. O kadar kararlı ki, seçim zamanı vatandaşa verdiği bu sözü, geçtiğimiz yıl yayınlanan 500 gün kitapçığında Eylül ayında başlamış, alt yapısı tamamlanmış gibi yazsalarda, o alanı viyadüksüz  düzeltemeyeceklerini belirtseler de, 2021 yılı Mart ayında viyadüğe gerek olmadığına karar verdi.

Düzce Belediyesi olarak hazırladıkları yeni kavşak projesini de paydaşlarla paylaşan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, yeni projenin çok daha sağlıklı ve kullanışlı olacağını, aynı zamanda Karayollarının yapacağı viyadük projesinden şehir estetiği ve kullanılabilirlik yönünden çok daha iyi olduğunu belirterek, “Belediye olarak bu konuda çalışmalarımıza hız verdik” diye konuşarak projeyi anlattı.

Tuncel , “ Şu da var ki; Karayolları buraya viyadük yaparsa 1 yıldan uzun ama bizim mevcut kavşağı iyileştirmemiz çok daha kısa sürede tamamlanır. Bir diğer en önemli konu ise 4 fazlı ışık sistemi ile her yöne dönüşün olduğu, görsel kirliliğin olmayacağı, kullanılabilir bir kavşak en kısa sürede hayata geçirilmiş olacak.” Dedi.

Şimdi Ahali olarak bizde kafamızdakileri soralım:

Bunu yapabiliyordunuz da 3 yıldır insanları neden oyaladınız?

Bu alan viyadük olmadan, görseldeki şekli ile siz kapatıp açmadan önceki halinden ne farkı var?

Bu projede kaç yılı hedefliyorsunuz?

5 yıl sonra artan araç trafiğini bu proje kaldırabilecek mi?

Viyadük yapacağız diye insanlarını bunca zaman neden oyaladın?

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL