banner
Güncel

BİR KENTİN İNSANINA BU KADAR EZİYET EDİLMEZ !

Şehrin kalbinde büyük dönüşüm diyerek başlanılan ancak 5 aydır bir türlü toparlanamayan İstanbul caddesi bir an önce tamamlanamazsa, şehrin kalbinde büyük dönüşüm diye başlayan proje şehrin kalbinin durmasına sebep olacak…

BİR KENTİN İNSANINA BU KADAR EZİYET EDİLMEZ !

Şehrin kalbinde büyük dönüşüm diyerek başlanılan ancak 5 aydır bir türlü toparlanamayan İstanbul caddesi bir an önce tamamlanamazsa, şehrin kalbinde büyük dönüşüm diye başlayan proje şehrin kalbinin durmasına sebep olacak.

 

Kent estetiği projesi kapsamında Nisan ayında ilk kazmanın vurulduğu İstanbul Caddesi aradan geçen aylarda hala bitirilemediği gibi önümüzdeki aylarda da tamamlanması beklenmiyor.

Aylardır yürüyecek yol bulamayan Düzceliler, caddenin bitirilmesini umutla bekliyor ancak, çalışmalardaki yavaşlık nedeniyle umutlar da yavaş yavaş sönüyor.

Henüz taş örme aşamasını bir türlü tamamlayamayan Düzce Belediyesi, ağaçlandırma ve kent mobilyaları kısmına geçiş yapamadı bile. Yaz aylarında Düzcelilerin yürüyecek sokak, oturacak parkı olmaması ise, insanların Belediyeye karşı bakışını olumsuza çevirmeye başladı.

Merkezdeki hengamenin hem esnafı hem de Düzcelileri yorduğunu söyleyen vatandaşlar, “Aylardır sokaklar şantiye alanı gibi. Hızlı yapalım bitirelim mantığı da kimsede yok. Gün içinde bakıyoruz taş döşeme işinde üç dört kişi ya çalışıyor ya çalışmıyor.  Burası şehrin göbeği. Burada çalışma yapılmadan önce planlama yapılır ve insanlar en az mağdur edilecek şekilde hızlıca tamamlanır. Lakin Mart- Nisan   ayında başlayan çalışmalar hala sürüyor ve ne zaman biteceği de belli değil. Bir kentin insanına bu kadar eziyet edilmez” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL