banner
Düzce Yerel

BİR MECLİS HİKAYESİ

Düzce belediyesinin aralık ayı meclis toplantısı laf dalaşı ile yapıldı. Belediye meclisi toplantısına misafir olarak ve olimpiyat kavşağı adının değiştirilmesine karşı çıkan DÜZCE ’liler katıldılar. Ellerinde hazırladıkları pankartlarla seyirce bölümünde..

BİR MECLİS HİKAYESİ

Düzce belediyesinin aralık ayı meclis toplantısı laf dalaşı ile yapıldı. Belediye meclisi toplantısına misafir olarak ve olimpiyat kavşağı adının değiştirilmesine karşı çıkan DÜZCE ’liler katıldılar. Ellerinde hazırladıkları pankartlarla seyirce bölümünde yer alan DÜZCE’liler , kavşak isminin eski haline getirilmesi için 300’ün üzerindeki imzalı dilekçe , AKP ‘li meclis Üyesi Ergin Çelikağ’ ın konunun gündeme alınması için hazırladığı dilekçe ile meclis başkanlığına verildi.
Meclis toplantısına her zaman olduğu gibi Başkan Faruk Özlü katılmazken, meclis başkanlığını da , olimpiyat kavşağı ile ilgili konunun muhataplarından Mesut Sancaklı yapıyordu.
Ergin Çelikağ’ın dilekçesine, Hasan Günden AKP adına karşı çıkarak, kendi aralarında görüşme yapıldıktan sonra gündeme alınmasını isteyen bir konuşma yaptı, Konu ile ilgili konuşmak isteyen İyi partililer adına Ender Çakar söz istedi.
Çakar’ın söz istemesine meclis başkanı izin vermedi ve neden söz vermediğinde sorulduğunda ise “yetki bende ben böyle takdir ediyorum” diyerek cevap verdi.
Konuk Özcan Ceylan kendi konularınızı bu işi noktalayıp görüşün dedi,
AKP’lilerden “gürültü yapmayın”sözü geldi.
Yine bir AKP’li seyirci ile dalaştı.
Hasan Günden “konu bizi ilgilendirmiyor”dedi.
Konuklar pankartları açtılar, Toplantıya ara verildi.Sonra seyirciler arasındaki bir İYİ partili ile AKP’li bayan ağız dalaşına girdi Zabıtalar içeri çağırıldı.Zabıtalar devreye girmeden tartışanlar dışarı çıkarıldı …
Nasıl hikaye gibi değilmi..
Ne yazık ki Düzce’nin binlerce sorunu bulunurken Düzce belediye meclisi ,Düzce’de kalıplaşmış bazı isimleri halkın isteğine karşı değiştirmenin çabasına girince tepki topladı .
Bu arada konunun gündeme alınmaması içinde AKP’li üyelerin cep telefonlarına mesajların geldiği iddiasına toplantı sonrasında konuşulan konular arasında da yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL