banner
Gündem

BİSİKLETLER İKİNCİ EL Mİ?

İstanbul caddesinin yeniden yapılanması yada belediyenin astığı afişlerde ki  ifade ile “şehrin kalbinde büyük dönüşüm” ile bisiklet yolları ile bisiklet kenti olmayı hedefleyen belediye yetkilileri, yapılanmayı ve belirli yerlere konulacak..

BİSİKLETLER İKİNCİ EL Mİ?

İstanbul caddesinin yeniden yapılanması yada belediyenin astığı afişlerde ki  ifade ile “şehrin kalbinde büyük dönüşüm” ile bisiklet yolları ile bisiklet kenti olmayı hedefleyen belediye yetkilileri, yapılanmayı ve belirli yerlere konulacak ucube konteynırları (Belediye tarafından büfe olarak lanse ediliyor) yapımını alan İzmir’li firmanın ilk olarak AVM önüne koyduğu bisikletlere ilk gelen tepki kiralama fiyatlarının çok pahalı olduğu idi. Ardından da Düzce de bisikletlerin ikinci el olduğu ve eski sistem oldukları iddiaları konuşulmaya başladı…

Bisikletler ile ilgili bu  iddialara karşılık Düzce’nin tam olarak nerelerinde bisiklet yollarında bisiklete binileceği sorgulanmaya başladı. İstanbul caddesinde bisiklet yolu kalmadı, Hastane caddesinde kaldırımlar bisiklet yolu olarak boyandı ancak boyandıktan 3 ay sonra ne boya kaldı ne de yol.

Yani Şehrin kalbindeki değişim bir türlü 5 aydır gerçekleşmedi…Bu durum da şehrin kalbinin değişmesine değil durmasına doğru hızla yol alındığını gösteriyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL