banner
Gündem

BİTMEYEN PROJELER YAPMIŞLAR

Düzce Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu günden bu yana Düzceliler sürekli sözler veren ancak bu sözlerin tamamına yakınını yerine getiremeyen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün,  özellikle projelerin tamamlanmasıyla ilgili kendisine verilen..

BİTMEYEN PROJELER YAPMIŞLAR

Düzce Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu günden bu yana Düzceliler sürekli sözler veren ancak bu sözlerin tamamına yakınını yerine getiremeyen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün,  özellikle projelerin tamamlanmasıyla ilgili kendisine verilen sürelerin neden tutmadığını sorgulaması ve bu durumdan sorumlu olan kişileri bir daha tahlil etmesi gerekiyor. Aksi Takdirde Özlü’nün yerine getiremediği her söz hem kendine hem de AK Parti’ye eksi puan olarak geri dönüyor.

 

Özlü’nün Düzcelilerin gözünde tutamadığı en büyük söz Milet Bahçesi sözü. Mayıs ayında biteceğini aylar öncesinden müjdeleyen ve hatta ‘Halkın olanı halka açtık” diye devasa tabela asan Faruk Özlü, park Mayıs’ta bitmeyince , “Valla çok yağmur yağdı parkın içine girilmiyor çamurdan. Haziranda bitecek dediler bana” diyen Faruk Özlü’nün verdiği Haziran tarihi de tutmadı. Temmuz’un ortalarına geldiğimiz bu günlerde millet bahçesi hala açılmadı.

 

Yine bitmeyen bir başka proje  Mutfak Sanatları merkezi. Geçtiğimiz Aralık ayında hizmete açılacağını belediye personeli dahil her birim dile getirirken, Temmuz ayının ortalarında hala merkez açılabilmiş değil. Değişen her yönetimle yapılıp sökülen ve maliyetinin milyarları bulduğu iddia edilen Mutfak Sanatları Merkezi de Özlü’nün bitti bitiyor bitecek inşallah dediği projelerden biri oldu.

 

Ve Yine başlıyor denilip de bir türlü başlanılamayan bir diğer proje Kervan kavşağı projesi. İlk 500 gün kitapçığında Kervan trafiğini rahatlatmak adına viyadük yapılacağı ve geçtiğimiz yıl Eylül ayında başlanılacağı söylenen  Kervan projesinden viyadüğü çıkaran Düzce Belediyesi,  eski halinden pek de farklı olmayan ve çok maliyet gerektirmeyen yeni bir proje hazırlayarak Nisan ayında çalışmaların başlayacağını duyurmuştu. Ancak Temmuz Ayına geldiğimiz bu günlerde Kervan Kavşağında bir çalışma hala başlamış durumda değil ve yaşanan trafik çilesi her geçen gün daha da artmakta.

 

Bitemediği gibi hiç başlayamayan şehir stadı projesi var ki stadın kaç kişilik olacağı ile ilgili net bir rakam henüz elimize ulaşmadı.  Geçtiğimiz sene aralık ayında Özlü’nün yaptığı açıklamada  Düzce 8181 stadyumunun projesinin 4 ay içinde tamamlanacağı ve ilk kazmanın vurulacağı söylenmişti.  Nisan ayında ilk kazmanın vurulması  gereken stadyum için henüz bir kazma vurulmazken, stadyumun kapasitesi neredeyse yan saha kadar azaltıldı.

 

AK Proje diye lanse edilen ve 2020 yılının başlarında uygulanacağı söylenen Asar Deresi projesi de, ulusal proje yarışması açılacak ve Türkiye’deki ünlü isimler Asar Deresi projesi için yarışacaktı. Ancak bu da tutmayınca ve ulusal proje yarışmasına kimse başvurmayınca Belediye bu kez yeniden proje hazırlamaya başladı.  Süreç uzadıkça uzadı ve 2,5 yılı aşkın süredir Asar Deresi’nde de henüz bir çivi çakılmadı.

 

Ve daha niceleri… Tarih verilip yapılmayan festivaller, başlıyoruz deyip aylar geçmesine rağmen henüz başlanılamayan Projeler… Başlanılan ama kaplumbağa  hızıyla ilerleyen ve insanları mağdur eden projeler……

Tüm bunları sorumlusu tabiki Başkan Özlü değil…. Ancak Dümenin başındaki kaptan olunca, geminin gittiği yönün doğru olmaması, ikinci kaptanın suçu olmuyor.  O nedenle başından beri ısrarla söylediğimiz şeyi yineliyoruz.

Sayın Faruk Özlü….  Tüm bu işlerin bu kadar aksaması, yavaşlaması ve yapılamaması ile ilgili sizi kim yanlış yönlendiriyorsa, bilin ki sizin iyiliğinizi istemiyor.  Sizin gibi Bakanlık yapmış, Ankara’nın her taşını yakından tanıyan bir insanının, savunma sanayinde tarihe geçen projelerin altında imzası olan birinin, Bilim Teknoloji alanında yapılan bir çok yatırımın fikir babası olan bir ismin bu denli başarısız gösteren o isimleri acilen kendinizden uzaklaştırmalısınız.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL