banner
Düzce Yerel Gündem

BİZ “YAPMADINIZ” DEDİK!! SİZ “YAPMADIK” DEMİŞSİNİZ

AHALİ’nin geçtiğimiz sayısında gündeme getirdiği  ‘Konuralplilere ceza mı veriliyor? Yıkılıp yıkılıp yerine bir şey yapılmayan tek yer” başlıklı haberimize, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli sosyal medyasından cevap verdi. Biz..

BİZ “YAPMADINIZ” DEDİK!!  SİZ “YAPMADIK” DEMİŞSİNİZ

AHALİ’nin geçtiğimiz sayısında gündeme getirdiği  ‘Konuralplilere ceza mı veriliyor? Yıkılıp yıkılıp yerine bir şey yapılmayan tek yer” başlıklı haberimize, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli sosyal medyasından cevap verdi. Biz de AHALİ olarak  cevap veriyoruz:

 

HÜDAVER GÖSTERİŞLİ: Düzce’nin tarihi bölgesi olan Konurlap’in kent meydanı ihalesi Düzce Belediyesi ve Düzce Ticaret Odası ortaklığında ihalesi gerçekleştirildi ancak ihaleyi alan firmanın işi yarım bırakması sonucunda meydan projesi tamamlanamadı. Konunun takipçisi oluyoruz.

AHALİ: 2018 yılında MARKA’dan hibe almaya hak kazanan bu proje üzerinden 3 yıl geçti hala yapılamadı. Faaliyet süresi 30 ay olarak söylenmişti.

 

HÜDAVER GÖSTERİŞLİ: Konuralp Gazi Türbesi Kültür Bakanlığı 2021 yılı ödeneği ile yapılacak.

AHALİ: 2018 yılında yıkılan türbe 3 senede hala yapılamadı.

 

HÜDAVER GÖSTERİŞLİ: Konuralp’te bulunan Osmanlı Hamamı ise Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyonu tamamlanacak.

AHALİ: Yine 2018 yılında başlayan proje aradan geçen 3 yılda yapılamadı.

 

HÜDAVER GÖSTERİŞLİ: Müzenin yanındaki park yeni yapılacak Müze Bahçesinin genişlemesinden dolayı kapatılmıştır.

AHALİ: 1 yılı geçti. Müze bahçesi neden genişletilmedi?

 

HÜDAVER GÖSTERİŞLİ: Konuralp İlkokulunun yıkılması sonucu ortaya çıkan erken Roma dönemi hamamı dolayısıyla bölge sit alanı ilan edilerek arkeopark olarak kullanılmaya başlanmıştır.

AHALİ: Buna sadece gülüyoruz. O okul yıkılalı yıllar oldu. Yerinde de bir ARKEOPARK olmadığını tüm Konuralpliler biliyor.

 

HÜDAVER GÖSTERİŞLİ: OBA çadırı zemin kaymasından dolayı sökülerek turizm amaçlı olarak Düzce Belediyesi Erguvan Tesislerine kuruldu.

AHALİ: O çadır 2016 yılında kurulmuştu. Konuralp’teki onlarca binanın zeminin de yaşanmayan kayma çadır zeminin de mi yaşandı.

 

Bir sonraki sayımızda bu alanları tek tek fotoğraflarıyla yayınlayacağız. Bu haftalık sadece Belediye Başkan Yardımcımız Hüdaver Gösterişli’nin paylaşımına AHALİ olarak cevap veriyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL