banner
Düzce Yerel

BİZE NEDEN YOK ?

Kamu yararına çalışan dernekler statüsünde bulunan Türkiye polis emeklileri sosyal yardım derneği Düzce şube başkanı Yaşar Özdoğan 3600 ek gösterge konusundaki sıkıntılarını dile getirdi. Düzce şubenin Bolu’daki emekli polislere de..

BİZE NEDEN YOK ?

Kamu yararına çalışan dernekler statüsünde bulunan Türkiye polis emeklileri sosyal yardım derneği Düzce şube başkanı Yaşar Özdoğan 3600 ek gösterge konusundaki sıkıntılarını dile getirdi.
Düzce şubenin Bolu’daki emekli polislere de hizmet verdiğini açıklayan dernek başkan Yaşar Özdoğan Düzce’de 200 civarında emekli polis ve bekçi bulunduğunu belirterek derke üyelerinin halen 62 kişi olduğunu, 10 kişinin de fahri üye olduğunu belirterek Düzce ve Bolu da bulunan tem bekçi ve polis emeklilerinin dernek çatısı altında toplanmalarını beklediklerini belirttiği açıklamasını söyle sürdürdü.
“Türkiye’nin uzun süredir gündemin de bulunan polise verilmesi tartışılan 3600 ek göster sorunu Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın kabine toplantısının ardından yaptığı açıklama ile poliste hayal kırıklığı yaratmıştır. Düzenleme ile tüm memurlara ek gösterge 600 puanlık artışa gidildi. Birinci derece olmak şartı ile 2 yıl ve üzeri yüksek eğitim mezunu polisin ek göstergesi 3600 e yükseltilecek. Yüksek okul mezunu olmayan polis ne yazık ki faydalanamayacaktır. Polis arasında eğitim farkı gözetilerek hazırlanan ek gösterge düzenlemesi maalesef çalışan ve emekli polis arasında ekonomik açıdan huzur bozacak daha büyük bir sorun yumağı haline getirilmişti.Yalnızca lisans ve ön lisans mezunlarının ek göstergesinin onbinlerce lise,ortaokul ve ilkokul mezunu polisi yok saymaktır.Aynı görevi yapan polis arasında daha büyük sorunlar yaşanmaması için 3600 ek gösterge iyileştirilmesinin eğitim seviyesine bakılmaksızın bir defaya mahsus olmük üzere polis ünvanına verilmelidir.”dedi.


Düzce polis emeklileri derneği başkanı Yaşar Özdoğan Mücadelemize haklarımızı alıncaya kadar devam edeceğiz.Polis,aynı çatı altında İçişleri bakanlığına bağlı olarak görev yaptığımızjandarma ile de ayrıştırıldık.aynı statüdeki jandarma yıllar önce 1995 yılında 3600 ek gösterge hakkı verilirken polise 2200 ek gösterge verildi.”şeklinde konuştu.
Özdoğan “görevimizi yaparken kimimiz şehit kimimiz gazi olduk.Polis ve jandarma arasında ayrım yapmayın Ek gösterge ve tüm özlük haklarını alana dek mücadelemiz devam edecektir.Biz bize yeteriz”diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL