banner
Düzce Yerel Genel Güncel Gündem

Boğaziçi’nin Bayraktepe’sini yapacak

Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan, Boğaziçi’nin ‘Bayraktepe’sini yapacak. Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan, Düzce’nin nefes alacağı  yeni yaşam alanı yapıyor. Düzce’nin en büyük ihtiyaçlarından biri olan yeni yaşam alanını  Boğaziçi’nde..

Boğaziçi’nin Bayraktepe’sini yapacak

Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan, Boğaziçi’nin ‘Bayraktepe’sini yapacak.

Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan, Düzce’nin nefes alacağı  yeni yaşam alanı yapıyor. Düzce’nin en büyük ihtiyaçlarından biri olan yeni yaşam alanını  Boğaziçi’nde yapmayı hedefleyen Ercan, “20 dönüm arazi üzerine hazırladığımız bir projemiz var. Düzce’nin nefes alacağı bir yaşam alanı oluşturuyoruz. Çalışmalarımıza başladık. Bir ay içinde peyzaj çalışmalarına başlayacağız” dedi.

 

250 çeşit ağaç ve çalı grubu ekimi yapacaklarını belirten Ercan, “ Bu projenin içinde betonarne yapı yerine ahşap  yapılar yapacağız.  Ahşaptan bir restoran kuracağız. Burada  yöresel kahvaltı ve yöresel yemeklerimizi vatandaşlarımıza sunacağız. 16 adet barbekü kamelyalarımız olacak. 6 adet çocuk oyun grubu yer alacak. Spor etkinliklerinin yapılacağı spor alanlarına yer vereceğiz” dedi.

Doğal anfi modeli ile sahne çalışması yapacaklarını belirten Ercan, “Bu alanda arazi zaten eğimli. Ortaya bir sahne kuracağız ve etrafındaki eğimi doğal anfi gibi kullanacağız. Yerel sanatçılarımız gelip burada konser verebilecek. Bu alanı çeşitli programlar için kullanabileceğiz” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL