banner
Düzce Yerel Ekonomi Gündem

BOLU’DA BEDAVA DÜZCE’DE 5 TAKSİT

Bolu Belediyesi, dijital su sayaçlarını ücretsiz olarak analog (mekanik) su sayaçları ile değiştiriyor.  Düzce Belediyesi 10 yılını dolduran su sayaçlarının bedelini  5 takside bölerek,  su faturalarına yansıtıyor.   Bolu Belediyesi,..

BOLU’DA BEDAVA DÜZCE’DE 5 TAKSİT

Bolu Belediyesi, dijital su sayaçlarını ücretsiz olarak analog (mekanik) su sayaçları ile değiştiriyor.  Düzce Belediyesi 10 yılını dolduran su sayaçlarının bedelini  5 takside bölerek,  su faturalarına yansıtıyor.

 

Bolu Belediyesi, kalibrasyon süresi dolmuş onlarca su kullanıcının 170 lira verip kalibrasyon bakımı yaptıracaklarına, başvurmaları halinde su sayaçlarını analog sayaçlarla ücretsiz değiştireceğini duyurdu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ‘Biz bu saatleri bedava almıyoruz. Ücretini verip alıyoruz ancak sorun o kadar büyük ki, Bolu’da su sistemi çökmek üzere. O yüzden bedava değişim yapacağız ve mekanik sayaca geçen vatandaşlara suyu yüzde 15 indirimle vereceğiz” dedi.

 

Özcan, “Yasa gereği kalibrasyon zorunluluğu bulunan tüm eski dijital su sayaçlarını tamamen ücretsiz olarak analog su sayaçlarıyla değiştiriyoruz. Sizler de geç kalmadan analog su sayaç kullanımına geçin, hem 400 TL’ye varan kalibrasyon ve bakım ücretinden kurtulun, hem de suyu %15 daha ucuza kullanın” dedi.

Düzce Belediyesi de kullanım süresi 10 yıl olan su sayaçlarını değiştirme kararı aldı ve bur çok noktada sayaçları değiştirmeye başladı.  Yaklaşık 80 lira olan su sayaçlarının bedeli vatandaşın su faturasına 5 eşit taksite bölünerek yansıtılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL