banner
Düzce Yerel

BORÇLAR TAVAN YAPTI; KATAMARAN SATIŞA ÇIKARILDI!

Akçakoca’da belediye tarafından deniz turizmine canlılık kazandırmak için hizmete alınan ‘Pusula Katamaran” satışa çıkarıldı.   Sahibinden com’a verilen ilanda 12 milyon değer biçilirken, satış olması halinde daha küçük bir tekne..

BORÇLAR TAVAN YAPTI; KATAMARAN SATIŞA ÇIKARILDI!
Akçakoca’da belediye tarafından deniz turizmine canlılık kazandırmak için hizmete alınan ‘Pusula Katamaran” satışa çıkarıldı.
 
Sahibinden com’a verilen ilanda 12 milyon değer biçilirken, satış olması halinde daha küçük bir tekne alınacağı ve artan kalan para ile belediye çalışanların maaşları ödeneceği öğrenildi.
 
Akçakoca Bedediyesi’nin 2020 yılında 3,5 milyon liraya satın aldığı katamaran teknesi satılığa çıkartıldı. Yaklaşık 120 milyon lira borcu olan Akçakoca Belediyesi, “Acil durum” maddesine dayandırarak 3 milyon 150 bin liraya gezi teknesi satın almıştı. Gerek pandemi koşulları, gerekse Karadeniz’in yılın 10 ayında tekne gezisine uygun olmaması sebebiyle katamaran çalıştırılamadı. Borç darboğazına giren ve çalışanların maaşlarını ödemekte zorlanan belediye, katamaranı 12 milyon liradan satışa çıkardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL