banner
Düzce Yerel Ekonomi Genel Güncel Gündem

Bu Fotoğraf yoksulluğun fotoğrafıdır

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un, “Yoksulluk, özellikle aşırı yoksulluk Türkiye için sorun olmaktan çıktı” dediği Türkiye’den, Düzce’den bir fotoğraftır bu.   Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler..

Bu Fotoğraf yoksulluğun fotoğrafıdır

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un, “Yoksulluk, özellikle aşırı yoksulluk Türkiye için sorun olmaktan çıktı” dediği Türkiye’den, Düzce’den bir fotoğraftır bu.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un geçtiğimiz hafta yaptığı , “Yoksulluk, özellikle aşırı yoksulluk Türkiye için sorun olmaktan çıktı” açıklaması hepimizi şaşırtmış, Bakan’ın anlattığı Türkiye ile aynı bizim yaşadığımız Türkiye aynı mı sorusunu bir çoğumuzun aklına getirmişti.

Zehra Bakan’ın baktığı yönle aynı yöne bakamadığımızdan, bizim fotoğraf karelerimize  çöpten topladığı yiyeceklerle karnını doğuran bu adam takıldı.

Adını yazmayacağız. Yüzünü size göstermeyeceğiz. Çünkü Düzce’de hemen hemen her çöp konteynırının yakınında bu tarz insanları görebiliyoruz.

 

İnsanlar aç, insanlar yoksulluk sınırının altında. İnsanlar işsiz. Evine çoluğuna çocuğuna ekmek götüremez durumda.  Tıpkı bu adam gibi

çöpten çıkardığı ekmek parçalarıyla karnını doyurmaya çalışan binlerce insan da sizlerin vicdanını sızlatmıyorsa, bu ülkede insanların geçim sıkıntısı yaşadığına sizi ikna etmiyorsa yapacak bir şey yok sizin vicdanlarınız için.

Ama bizler sizlerin aksine sırça köşklerde yaşamayanlar olarak, her gün bu insanları görüyoruz ve insanlığımızdan utanıyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL