banner
Düzce Yerel

BU ISRARIN ALTINDA NE YATIYOR?

Yıllardır hepimizin Olimpiyat Kavşağı olarak bildiği kavşak bir akşamda bazılarının gönlü hoş olsun diye Sancaklı kavşağına çevrildi. Düzcelilerin ilk defa tek tarafta yer aldığı bu konu günlerdir çözülemedi. Taraflar birbirine..

BU ISRARIN ALTINDA NE YATIYOR?

Yıllardır hepimizin Olimpiyat Kavşağı olarak bildiği kavşak bir akşamda bazılarının gönlü hoş olsun diye Sancaklı kavşağına çevrildi. Düzcelilerin ilk defa tek tarafta yer aldığı bu konu günlerdir çözülemedi. Taraflar birbirine topu atarken, Düzce’de sokaklar konuşmaya başladı.

 

Düzce’nin kent hafızalarından biri olan ve henüz yok edilemeyen Olimpiyat kavşağı, bir akşamda Sancaklı Ailesine verildi. Herkes Sancaklı kavşağının düzenlemesini yaptığı için aileye verildiğini konuşmaya başlayınca, Düzceliler Olimpiyat kavşağı başta olmak üzere tüm kavşaklara talip olmaya başladı.  Halkın tepkisine karşılık, Sancaklı ailesi durumu kurtarmak için kapı kapı gezip tabelalının kaldırılacağını söylese de tabela kaldırılmadı.

Tüm Düzce kavşağın isminin değiştirilmesine tepki verirken, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün ve Sancaklı Ailesinin ısrarcı bu tavrına anlam veremeyen vatandaşlar, bunun bir Kavşak Düzenleme işinden çok daha farklı bir nedeni olduğunu konuşmaya başladı.

Güç gösterisi, gövde gösterisi diyenden tutun da etnik nedenlere bağlayanlar bile var sokakta konuşan.

Eğer bu konuşulanlar doğru ise, kavşağın isminin değiştirilmesinin altında yatan etnik bir sebep ise, beyler bu konu sizleri aşar.

Kavşak mevzusunu daha çok tırmandırırsanız, sokakları susturamazsınız. Bu konuşulanlar daha çok yayılmaya başlarsa, sadece Düzce’deki tepkilerle değil, Türkiye geneli ve hatta dünya geneli bir tepkiye maruz kalırsınız.

Halkın sesine kulak verip, bu farklı söylemlerin bir an önce önüne geçmelisiniz ki yüz yıllardır bu topraklarda kardeş gibi yaşayan 41,5 milleti birbirine düşürmeyin.

Ahali olarak bizden söylemesi. Olimpiyat Kavşağı meselesinin gidişatı hoş değil. Bu gidişat sizi ezeceği gibi birlik ve beraberliğimize de zarar verecek gibi görünüyor.

Sırça köklerinizin camından Düzce’yi izleyeceğinize çıkıp bu halk ne diyor onları dinleyin.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
İmage To Text Windows 11 Key ankara escort

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL