banner
Düzce Yerel Gündem

BU NASIL BİNA??

İsmet İnönü ve Avni Akyol parklarının yerine yeni bir park alanı olarak yapılacak olan Millet bahçesi projesi’nin ilk etabında yer alan ve kaba inşaatı tamamlanan beton yapının proje görsellerindeki yapıyla..

BU NASIL BİNA??

İsmet İnönü ve Avni Akyol parklarının yerine yeni bir park alanı olarak yapılacak olan Millet bahçesi projesi’nin ilk etabında yer alan ve kaba inşaatı tamamlanan beton yapının proje görsellerindeki yapıyla benzerliğini bulamayan Düzceliler şaşkın!!

 

Amacı atıl alanların yeşil alan yapılarak kentlere kazandırılması olan millet bahçeleri projesi kapsamında Düzce’deki mevcut parkların yıkılarak yeniden park alanı yapılması tepkilere neden olurken, parktaki beton binaların yeşil alan yapılacak diye yıkılması ve yerine yine beton bina yapılması şaşkınlık yarattı.

Millet bahçesi projesinin ilk etabının arka kısmında yer alan ve kaba inşaatı tamamlanan beton binanın, kütüphane yapılacağı söyleniyor.

Son şekli ile binanı projedeki binadan farklı olduğu ve çok da beğenilmediği konuşulurken, binanın bir tarafında yer alan merdivenlerin bir yere çıkmaması da espri konusu oldu.

Binanın kütüphane olarak değerlendirileceğinin söylenmesi ise ayrı bir tartışma konusu yarattı.  Mevcut park alanına 300-500 metre ileride Valilik Binasının tam arkasında  İl Halk kütüphanesinin bulunması, şehrin ihtiyacını  karşılayacak bina ve konfora sahip olması, park içindeki binanın kütüphane olarak kullanılmayacağı, sonradan değiştirileceği söylentilerine sebep oluyor.
Şimdi tüm Düzce’nin aklında olan soruları bizler sizler için soralım…

Millet Bahçeleri projesinin amacı kentlerde atıl durumda olan alanları yeşil olarak değerlendirmekse, Avni Akyol ve İsmet İönü parkları atıl alan mıydı?

Zaten mevcutta park olan iki alanın, iki yılı geçkin bir süredir tekrar park yapacağız diye kapalı tutulması ve park olan alana park yapılması ne kadar doğru?

İçine beton bina yapacağınız projede, mevcut binaları yıkmak yerine projeye dahil etseydiniz daha az maliyet olmaz mıydı ( ki o yıktığınız binalar yaptığınızdan çok daha güzel ve estetik duruyordu)

Eski park alanı ile yeni park alanı arasındaki fark neler olacak?

Park alanında kaç ağaç vardı? Şu anda sağlıklı yaşayan kaç ağaç kaldı? Projenin bitiminde kaç ağaç kalacak?

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner
Full Oyunlar İndir Full Programlar İndir Android Oyunlar İndir Hileli Apk İndir

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL