banner
Düzce Yerel Güncel Gündem

BU NASIL BİR VİZYON PROJE ALANI?

Düzce Belediyesi’nin vizyon projesi olan millet bahçesi alan çalışması tam bir vizyonsuzluk örneği sergiliyor.   Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün vizyon projemiz dediği millet Bahçesi çalışma alanı tam bir vizyonsuzluk..

BU NASIL BİR VİZYON PROJE ALANI?

Düzce Belediyesi’nin vizyon projesi olan millet bahçesi alan çalışması tam bir vizyonsuzluk örneği sergiliyor.

 

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün vizyon projemiz dediği millet Bahçesi çalışma alanı tam bir vizyonsuzluk örneği sergiliyor. Etrafı kümes çuvalıyla çevrilen ve bir iki tabela dışında uygulanacak proje ile ilgili hiçbir görselin olmadığı çalışma alanı projeyi basitleştiriyor.

Vizyon projelerini halka iyi tanıtmak gerekiyor ki kabullenme süreci çabul ve sağlıklı olsun. Bu gün Düzce’De kime sorarsanız sorun Millet bahçesine tam olarak ne yapılacağı konusunda kesin bilgi öğrenemezsiniz. Çünkü vizyon projesi dedikleri proje tüm ayrıntıları ile Düzcelilere anlatılmadı. Çalışma alanında ise projenin görselleri bulunmadığı için hiç birimiz çuvallar kaldırılınca ne ile karşılaşacağımızı bilmiyoruz.

Örneğin içeriye bir çocuk oyun parkı oluşturuldu. Yaklaşık iki haftadır orda. Üzerine yağmur  yağıyor, güneş açıyor.  Millet Bahçesi bitirilene kadar muhtemelen hava şartları bu alandaki oyuncakları eskitecek.  Ve bu çocuk parkı bugüne kadar paylaşılan görsellerin hiç birinde bulunmuyor.

Bir çoğumuzun nasıl bir şeye benzeyeceği ile ilgili hiçbir fikrinin olmadığı Millet Bahçesinin az ilerisinde Krempark AVM’nin yanındaki alan ise Düzceli bir inşaat firmasının çalışma alanı. Etrafını projenin görselleriyle bezeyerek, albenisini arttırmış. Önünden geçen her Düzceli o proje ile ilgili bir fikre sahip çünkü o fikirleri oluşturacak görsellerle insanlara tanıtım yapılmış.

Millet bahçesinde ise tam tersi, sanki milletten saklanan bir durum varmış gibi tüm alan branda bezlerle kapatılmış ve projenin hiçbir görseli vatandaşla paylaşılmamış.

Vizyon projesi olan millet bahçesi çalışma alanı tam bir vizyonsuzluk alanı haline gelmiş.

 

YORUMLAR (1)

  1. Murat batur diyorki:

    Belediye başkanı projelerini sosyal medyadan yada belirli yerlerdeki panolarla açıklayacağına çıkıp bir yerel kanala da açık açık anlatamaz mı.. bu millet bizzat kendi ağzından bekler..yani işin ciddiyeti bunu gerektirir.yillardir belediye başkanlarımız bu tür soruları cesretle cevaplandırmışlardır.siz basın mensupları da bu konuda gereğini yapın da başkanımızla bizleri buluşturun elbet sorularımız olacaktır.

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL