banner
Düzce Yerel

BU REZALET NEDİR?

Düzce belediyesi park ve bahçeler müdürlüğü son günlerde ismini Düzce’nin dört bir yanında özelliklede şehir mezarlığında çürük, devrilecek gibi beyanlarla kestiği ağaçlarla gündeme geldi.. ve gelmeye devam ediyor. Oysa bundan..

BU REZALET NEDİR?

Düzce belediyesi park ve bahçeler müdürlüğü son günlerde ismini Düzce’nin dört bir yanında özelliklede şehir mezarlığında çürük, devrilecek gibi beyanlarla kestiği ağaçlarla gündeme geldi.. ve gelmeye devam ediyor.
Oysa bundan tam bir yıl önce yine Düzce belediyesi park ve bahçeler müdürlüğü, Kuzeybatı Çevre Yolu Çamköy mevkiindeki yonca kavşağının çevre düzenlemesi yapılacak olan bölümlerine ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları başlamıştı.
Aradan koskoca 1 yıl gibi, yani 365 gün gibi sürenin sonunda bu gün gelinen durumu anlatalım.. Maalesef içler açısı durumda bulunuyor.
Düzceli İş insanı Refik Kuruoğlu’nun katkılarıyla güzelleştirilmeye başlanacağı söylenen yonca kavşakta, ilk olarak Düzce belediyesinin tüm işlerinde olduğu gibi hummalı çalışma başlamıştı. Ekipler Bin 22 ağaç dikimi ve çiçeklendirme yapacak. Manolya, gürgen, meşe, süs elması, Londra çınarı, sedir, sığla, ıhlamur, dişbudak, akçaağaç, lale ağacı, alıç ve erguvan cinslerinde ağaçlar dikilirken, meiland gülü cinsi çiçeklendirmeler yapacaklardı.


Düzce’yi Karadeniz’e bağlayan her gün binlerce aracın içindeki yüzbinlerce insanın geçtiği Düzce Akçakoca karayolunun kenarındaki kavşak, Düzce’nin girişinden itibaren yüzünü ve belediyesinin çalışkanlığını ortaya koyuyor.
Bir yıl önce Düzce belediyesi bu yonca yapılacak alana her zamanki afişlerden asmış ve iş insanı Refik Kuruoğlu’na teşekkür etmişti.
Bu gün ise dikilen ağaçların ne zaman büyüyeceği bilinmez haldeyken, alanda 1022 ağaç gerçekten var mı yok mu bilinmiyor. Her şeyin ötesinde yoncanın zemininde ise toprak alanda yapılmış bir araç parkı gibi araç lastik izlerinden geçilmiyor.
Çamköy’deki yonca ilk kez Düzce’de yapılmıyor.. Daha Önce Kervana yapılan Şerifoğlu kavşağı kısa zamanda tamamlanmış ve Düzce’nin aynası olmuştu..
Düzce belediyesinin Çamköy kavşağına gerekli özeni göstermemesi ,her gün evine gidip gelirken burasının durumunu görmeyen veya görmemezlikten gelen BAŞKAN Faruk Özlü’nün dikkatini de mi çekmiyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL