banner
Düzce Yerel

BÜTÜN KADINLAR VE ÇOCUKLARIMIZ ADINA..

“Bir ülkede kadınlar ve çocuklar şiddet görüyor öldürülüyorsa o ülkenin geleceği de ölüyor demektir ” Ben her gün kadınım her gün çocuğum annemin babamın gözünden sakındıkları bitaneleriyim. Sevilmeyi saygı görmeyi..

BÜTÜN KADINLAR VE ÇOCUKLARIMIZ ADINA..

“Bir ülkede kadınlar ve çocuklar şiddet görüyor öldürülüyorsa o ülkenin geleceği de ölüyor demektir ”

Ben her gün kadınım her gün çocuğum annemin babamın gözünden sakındıkları bitaneleriyim.

Sevilmeyi saygı görmeyi değerli olmayı hak ediyorum. Mutlu olmanın sevilmenin ve gülmenin mümkün olduğunu biliyorum. Gülücüklerimizi hayallerimizi mutluluklarımızı elimizden alıp öldürmeyin bizi. Öldürmeyin ki bende kendim için çocuğumun güzel günlerini görmek için yasamama izin verin gurur duyayım evladımdan.

Zor be bu ülkede kadın olmak. Hayatımızın her alanında sesimizi duyurmak mücadele etmek zorunda kalmaktır kadın.

Suçtur kadın olmak seversin sevmezsin kötü derler.. Zorla şiddet içinde elde ederler basit olursun. Susarsın cahil hiçbir şey bilmiyor diye aşağılanırsın. Susmazsın dili uzun kadın kısmı çok konuşmaz derler.. Eğer nefes alabiliyorsak inanç ve umut var demektir. Bu ülkede kadınsan tüm kötülüklere rağmen hala nefes alabiliyorsak şansın var demektir. Yani kadın olmak çok zor bu hayatta..

DÜZCE AŞİYAN AİLENİN GÜÇLENDİRİLMESİ EĞİTİM ve KÜLTÜR DERNEĞİ Başkanı HÜLYA ARIKBOĞA

DÜZCE SEVDALILARI ve YARDIMLAŞMA DERNEGİ Başkanı REŞİT KURT

Diyorlar ki kadın bereketin ve şefkatin sembolüdür. Şiddete  en fazla kadınlar çocuklar yaşlılar maruz kalıyor. Umudun yorulduğu yerlerde mucizeler çiçek acarmış. Bizim işimiz umutlarınızı yeşertmek.. Çünkü kadınlarımız çocuklarımız  bizim yorgunluğumuzu alan gülümsemeleriniz oldukça bizlerde gücümüze güç katacağız sizlerin sayesinde..

Kadınların katledildiği cinsel saldırıya ve şiddete uğradığı bu günler belki bitmeyecek ama bizler asla umutsuz olmayacağız. Bizler güçlüyüz bizler pes etmek nedir bilmeyiz çünkü yanımızda sizler varsınız. Yuvayı yapan ailenin direği bizleriz. Kadın olmak akıldır akıl. Evet ışığız bizler her yeri aydınlatırız. Bizim adımız emek.

Bizleri susturmaya evlere kapatmaya gücünüz yetmeyecek.

Bizim gibi güçlü kadınları görmek mi istemiyorsunuz o zaman sizler gidin  bizler değil.

Güç ve mücadelenin ne demek olduğunu bizlere gösteren eğitimlerini veren her zaman yanımızda ve desteklerini gösteren DÜZCE AŞİYAN AILESİ DERNEĞİVE DÜZCE SEVDALILARI YARDIMLAŞMA DERNEĞİ ve diğer derneklerimiz umudun başlangıçları sizler oldunuz kendi sorumluluklarınızın yanında cani gönülden çalışan kahramanlarımız emekleriniz ve döktüğünüz alın teri bizim için çok kıymetli. Hepinize yürekten sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum bütün kadınlar ve çocuklarımız adına..

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL