banner
Düzce Yerel Genel Güncel

Çalışmalar ağaçları mı kurutuyor?

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü tarafından başlatılan millet bahçesi çalışmaları devam ediyor. Yaz aylarının başında başlayan ve etrafı önce tel örgülerle kapatılarak korumaya alınan, ardından brandalarla sarılarak halktan soyutlanan çalışmalar,..

Çalışmalar ağaçları mı kurutuyor?

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü tarafından başlatılan millet bahçesi çalışmaları devam ediyor. Yaz aylarının başında başlayan ve etrafı önce tel örgülerle kapatılarak korumaya alınan, ardından brandalarla sarılarak halktan soyutlanan çalışmalar, aylar sonra başlasa da, özellikle İsmet İnönü Parkının olduğu alanda hızla devam ediyor.

Brandalarla kapatılan çalışma alanında yükselen bina dışarıdan görülebilse de, park içinde nasıl bir çalışma yapıldığı konusunda kimsenin bir firki yok. Ancak Özellikle inşaat yapılan alanın etrafındaki ağaçların kuruduğu dışarıdan da çok net görülebiliyor.

 

Göreve gelir gelmez ağaçları budama şekli ile tepkileri üzerine çeken Düzce Belediyesinin, gençleştiriyoruz dedikleri ağaçların, inşaat yapılan bölümdekilerden bir çoğunun kurumaya başlaması, akıllara iki ihtimal getiriyor.  Bu ağaçlara çalışmalar sırasında zarar veriliyor, ya da ağaçlar bile isteye kurumaya terk ediliyor. Her iki ihtimalde de Düzce merkez de her geçen gün azalan ağaç sayısı azalmaya devam ediyor.

Projenin görsellerini incelediğimiz zaman, inşaat alanın yakınında mevcutta bulunan ağaçların bulunmaması da gözlerden kaçmıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL