banner
Düzce Yerel

CAMİ … KANAYAN YARA MI ?

Cuma günleri Müslümanlar için önemli günlerden birisidir. Cuma namazına gidilecek olması dolayısıyla , sabah yıkanılır, temiz giyinilir abdest alınıp camiye gidilir… Eskiden safları sıklaştırın diye ikazlar olurdu, Cami dışındakiler bu..

CAMİ … KANAYAN YARA MI ?

Cuma günleri Müslümanlar için önemli günlerden birisidir.
Cuma namazına gidilecek olması dolayısıyla , sabah yıkanılır, temiz giyinilir abdest alınıp camiye gidilir…
Eskiden safları sıklaştırın diye ikazlar olurdu, Cami dışındakiler bu günkü gibi gölge yerleri tercih edip safların arası da açılmazdı. Corona safların da arasını açtı…
Camide hutbede hoca, dikkatle dinlenir ki söylediklerinden feyz almak istenirdi.
12 ağustos günü de aynı böyle oldu.
Büyük Camide Cuma hutbesinde hoca efendi konuşmasını bitirmek üzere iken her Cuma olduğu gibi bir yerlere yardım toplanmasını dile getirir, 12 ağustos günkü Cumada da aynen öyle oldu, tam hutbe bitti derken hoca kendince yorumladığı Düzce’nin kanayan yarasına parmak bastı..
Neymiş karayan Düzce Üniversitesinin bahçesine yaptırılan cami binası imiş…
Hoca’nın anlattığı aynen şöyle “Uzun zamandır bitmeyen Üniversite camisi Düzce’nin kanayan yarası haline geldi. Cuma çıkışı bu cami için sizlerin desteklerine ihtiyacımız var. İnşallah orasının bitmesi sağlanır da orada namazlarımızı kılarız.”dedi.
Düzce Üniversitesi bahçesin de 2016 yılında yapımına başlanan cami binasının cami inşaatı yıllarca sürüncemede kaldı. Bu yıl içinde yeniden çalışmalar hızlanarak sürdürülüyor.
8.814,49 m2 alana sahip külliye olarak yapımına devam edilen Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Uygulama Cami, 3.700 kişilik kapasitesi olacak, caminin İki minaresi olacak

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL