banner
Düzce Yerel

CAYMAZ; HÜKÜMET DUYARSIZ KALMAMALI!

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, “Hükümet, yaşamın temel unsuru olan içme suyu gibi bir sorun karşısında Düzce’ye kayıtsız kalmamalıdır “ dedi. İl Başkanı Murat Caymaz, Düzce’de meydana gelen..

CAYMAZ; HÜKÜMET DUYARSIZ KALMAMALI!

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, “Hükümet, yaşamın temel unsuru olan içme suyu gibi bir sorun karşısında Düzce’ye kayıtsız kalmamalıdır “ dedi.

İl Başkanı Murat Caymaz, Düzce’de meydana gelen su taşkını ve sel afeti sonrasında içme suyu ana hattında ve şehir şebekesinde yaşanan sorunun devam ettiğine dikkat çekerek, “Düzce’de, içme suyu kaynağı olan Uğur Suyu deresindeki ana hatta meydana gelen sorun, gerekli yatırımlar ve onarımlar yapılmadığı müddetçe de devam edecektir” dedi.
Sel felaketinin yaşandığı ve Düzce’nin de içinde bulunduğu Batı Karadeniz Bölgesi hükümet tarafından ‘genel hayatı etkilemesi’ bakımından ‘afet bölgesi’ kapsamına alındığına dikkat çeken Caymaz, şunları kaydettti:

“Dolayısıyla ‘afet bölgesi ıslah programı’ çerçevesinde hükümetin, Düzce ve söz konusu bölgelerde tedbirleri alması, gerekli teknik, iş gücü ve maddi desteği vermesi gerekiyor.
Yetkililerden aldığımız bilgilere ve sel bölgesinde yaptığımız gözlemlere göre sorun ciddi boyutlardadır. İçme suyu ana hattının kaynağında regülatörün, basınç pompalarının ve 500-600 metrelik taşıyıcı boruların zarar görmesi, yeni takılan su pompalarının yetersiz kalması sorunun boyutunu ortaya koymaktadır. Bir doğal afetten kaynaklanan ve oluşan ciddi tahribatın giderilmesi tek başına Düzce belediyesinin omuzlarına yüklenemez. Gece gündüz çalışarak emek veren belediye yöneticilerimizin ve çalışanlarımızın emekleri heba olmaktadır.
Hükümetin Bakanları ve DSİ yetkilileri sel bölgesinde ve içme suyu havzasında incelemelerde bulundular. Zararın boyutlarına göre madem bölge ‘afet bölgesi’ ilan edildi o zaman bunun gereklilikleri de yerine getirilmelidir. Bazı mahalle muhtarlarımızdan aldığımız verilere göre yaklaşık 9 gündür hiç suların akmadığı bölgeler var. İnsan yaşamının en temel ihtiyaçlarından biri olan suyun bu kadar uzun süreli kesintiye uğraması kabul edilemez. Hükümet, yaşamın temel unsuru olan içme suyu gibi bir sorun karşısında Düzce’ye kayıtsız kalmamalıdır. “

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL