banner
Düzce Yerel Gündem

CEDİDİYE KİRACILARI NE OLACAK?

Cedidiye Meydan projesinde kiracılarla belediye anlaşamıyor mu? Proje boyunca kiracıların gelir kaybını kim karşılayacak ve proje tamamlanınca kiracılara dükkanlar hangi şartlarda kiralanacak? Düzce Belediyesi’nin vizyon projesi olarak tanıttığı projelerden bir..

CEDİDİYE KİRACILARI NE OLACAK?

Cedidiye Meydan projesinde kiracılarla belediye anlaşamıyor mu? Proje boyunca kiracıların gelir kaybını kim karşılayacak ve proje tamamlanınca kiracılara dükkanlar hangi şartlarda kiralanacak?

Düzce Belediyesi’nin vizyon projesi olarak tanıttığı projelerden bir tanesi olan Cedidiye Meydan projesinde mevcut dükkanlarda kiracı olan esnaflardan bazılarıyla Düzce Belediyesi’nin anlaşamadığı, sözleşmeleri olan dükkan sahiplerinin dükkanları boşaltmak istemediği iddia ediliyor.

Mevcut dükkanlarda kiracı olarak bulunan esnafların yeni dükkanlarda kiracı olması , ancak eski kira bedeli üzerinden kira anlaşması yapılması söz konusu olmadığı için, kiracıların olumlu yaklaşmaması, Belediyenin işlerini zora sokuyor.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, dükkan sahipleri ile bir araya gelerek projenin detaylarını anlatması, dükkanlarda kiracı olan esnaf için pek bir şey ifade etmemiş gibi görünüyor.  Yıllardır aynı mekanın kiracı olan bazı esnafların, proje süresince uğrayacakları gelir kaybının kim tarafından karşılanacağı, proje tamamlandığında bu alandaki dükkanlarda aynı şartlarda kiracı olup olamayacağı konuları netleşmediği için, kiracıların dükkanları boşaltmak istemedikleri iddia ediliyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL