banner
Düzce Yerel

CEDİDİYE MEYDANINDA YIKIM BAŞLADI!

Cedidiye Meydan Projesi kapsamında yıkım için ilk kazma bugün vuruldu. Düzce’nin tarihi meydanında büyük dönüşüm başladı.   Düzce’nin sayılı tarihi meydanlarından Cedidiye Meydan Projesi kapsamında, Düzce Belediyesi tarafından yapılacağı duyurulan..

CEDİDİYE MEYDANINDA YIKIM BAŞLADI!
Cedidiye Meydan Projesi kapsamında yıkım için ilk kazma bugün vuruldu. Düzce’nin tarihi meydanında büyük dönüşüm başladı.
 
Düzce’nin sayılı tarihi meydanlarından Cedidiye Meydan Projesi kapsamında, Düzce Belediyesi tarafından yapılacağı duyurulan yıkım için ilk kazma bugün vuruldu. Derme-çatma yapıları kaldırarak cami siluetine uygun, katma değeri yüksek, insanların geldiğinde mutlu olacakları ve şehir kimliğine uygun olduğu düşünülen yeni projede, Cedidiye Camisinin teneke olan minareleri de yenilenecek ve dış cephe taşları da temizlenecek.
29 Ocak 2020’de kamuoyu ile paylaşılan Cedidiye Meydan projesi, aradan geçen süreçte, işyeri sahipleriyle anlaşmaya çalışan Düzce Belediyesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü ile ilgili süreci de tamamladı. Projenin ilk tanıtımında yer alan katlı otopark ise vatandaşların talepleri doğrultusunda projeden çıkarıldı. Yıkım için ilk kazmanın vurulduğu projede, bir tarih için değişim başladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner
banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL